Transfer Polaka do Fiorentiny?

Już wkrótce barwy Fiorentiny będzie reprezentować dwóch polskich zawodników. Z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że klub ten chce podpisać umowę z Arkadiuszem Recą.

Transfer Polaka do Fiorentiny?
Transfer Polaka do Fiorentiny? (Fot. Wisła Płock/YouTube.com)

Dwukrotnie wypożyczany z Atalanty

Arkadiusz Reca jest obecnie piłkarzem Atalanty Bergamo. Przeszedł do niej z płockiej Wisły, jednak u swojego nowego pracodawcy nie spędził zbyt wiele czasu. Dwukrotnie był przez niego wypożyczany – najpierw do SPAL, gdzie rozegrał 25 spotkań, a potem do FC Crotone, w barwach którego zaliczył 23 występy.

Piłkarz urodziny w Chojnicach raczej nie mógł liczyć na pozostanie w Bergamo. Podobno jednak na brak ofert narzekać nie mógł – proponowano mu miejsce w Spezii, a nawet greckim Olympiakosie Pireus. Ostatecznie stanęło jednak na Fiorentinie.

„Sportowe Fakty” informują, że 26-latek jest przymierzany do Fiorentiny, która jest mocno zainteresowana pozyskaniem zawodnika. Czytamy przy tym, że jest to kierunek ciekawy, a jednocześnie niespodziewany. Oczywiście, jeśli tylko wszystko się potwierdzi, nie będzie to pierwszy polski futbolista grające we Florencji.

„Polska” Fiorentina

W Fiorentinie znajdziemy bardzo wiele polskich akcentów. Obecnie w klubie tym pracuje Bartłomiej Drągowski, a wcześniej zatrudniony był tu w roli szkoleniowca Paolo Sousa, aktualny trener polskiej reprezentacji. Kibice powinni też kojarzyć czasy, gdy w fioletowych trykotach występował Jakub Błaszczykowski czy Artur Boruc.

Arkadiusz Reca swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w takich klubach jak Kolejarz Chojnice oraz Chojniczanka Chojnice. Swój pierwszy poważny transfer zaliczył po grze w Koralu Dębnica, z którego przeszedł do Floty Świnoujście. Ostatnim polskim przystankiem tego zawodnika była Wisła Płock, w barwach której wystąpił w aż 93 spotkaniach, zdobywając w nich 19 goli.

Arkadiusz Reca – kontrakt, transfer, wartość rynkowa

Atalanta Bergamo jest związana z Polakiem umową do 30 czerwca 2022 roku. Portal Transfermarkt aktualnie wycenia Recę na 4 miliony euro, chociaż pod koniec poprzedniego roku wartość rynkowa tego piłkarza wynosiła 1,5 mln mniej. Co ciekawe, ten sam serwis uważa, że piłkarz na 100% trafi do Spezii Calcio.

Włoska Serie A startuje w najbliższy weekend. Fiorentinę w 1. kolejce czeka bardzo trudne wyzwanie – spotkanie wyjazdowe z AS Romą. Atalanta, obecny klub Recy, zmierzy się z Torino.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Transfer Polaka do Fiorentiny?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P