Tour de France: Vingegaard liderem po jedenastu etapach!

Duńczyk Jonas Vingegaard z zespołu Jumbo-Visma wygrał jedenasty etap i jest liderem klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu Tour de France.

Vingegaard zwycięzcą 11. etapu i nowym liderem!

Na trasie jedenastego etapu z Albertville do Col du Granon liczącym 151,7 km Vingegaard wyprzedził o 59 sekund Kolumbijczyka Nairo Quintanę (Team Arkea Samsic) i trzeciego na mecie Francuza Romaina Bardeta z Team DSM o minutę i 10 sekund. Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął trzynaste miejsce ze stratą 6 minut i 38 sekund.

Po jedenastu etapach liderem jest Vingegaard z przewagą 2 minut i 16 sekund nad Romainem Bardetem i 2 minut 22 sekund przed Słoweńcem Tadejem Pogacarem z UAE Team Emirates. Majka zajmuje 19. miejsce tracąc 27 minut i 7 sekund do lidera.

25-letni Vingegaard miał już w tym sezonie bardzo udane wyścigi, gdzie był dwukrotnie drugi w końcowej klasyfikacji – Tirreno-Adriatico i Criterium du Dauphine, w którym wygrał ostatni etap. W sześciu z jedenastu etapów tegorocznego Tour de France kończył w dziesiątce najlepszych kolarzy.

W klasyfikacji punktowej zdecydowanym liderem jest Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma), który wygrał dwa etapy i zgromadził 304 punkty. W klasyfikacji górskiej prowadzi Niemiec Simon Geschke z ekipy Cofidis.