To już pewne – nie odbędzie się GP Emilii-Romanii!

Intensywne opady deszczu i powódź w okolicy toru Imola doprowadziły do odwołania Grand Prix GP Emilii-Romanii.

To już pewne - nie odbędzie się GP Emilii-Romanii!
To już pewne – nie odbędzie się GP Emilii-Romanii!

GP Emilii-Romanii 2023 odwołane. Dlaczego?

Nie tak dawno wydawało się, że włoska impreza będzie mogła się odbyć. Niestety, w dniach poprzedzających wydarzenie, wróciły intensywne opady deszczu. To skłoniło do ewakuacji wszystkich pracowników F1 z toru we wtorek, gdy poziom wody na terenie toru zaczął gwałtownie rosnąć. Co więcej, tor został ogłoszony strefą, do której wejście jest zabronione w środę. Wiadomo było, że niektórzy członkowie ekipy Alpine w Imola zostali zmuszeni do ewakuacji z hotelu, a niektórzy pracownicy AlphaTauri opuścili swoje domy i udali się do pobliskiej fabryki w Faenzy.

W środę rano oficjele Formuły 1 byli intensywnie zaangażowani w dyskusje na temat losu wyścigowego weekendu. W końcu podjęto decyzję, że Grand Prix Emilii-Romanii nie odbędzie się zgodnie z kalendarzem sezonu.

Powódź i osuwiska ziemi w regionie, w którym miało odbyć się GP Emilii-Romanii, pochłonęły dwie ofiary śmiertelne oraz zmusiły setki osób do opuszczenia swoich domów. To ogromne obciążenie dla służb ratunkowych, dlatego zdecydowano odwołać rywalizację F1 kierowców zaplanowaną na najbliższe dni.

Na naszej stronie można sprawdzić aktualną sytuację w klasyfikacji F1.

4.8 / 5. Ocen: 58

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x