TAURON Puchar Polski 2022: Poznaliśmy turniejowe drabinki!

W piątek 26 listopada wieczorem odbyło się losowanie drabinek turniejowych TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet oraz mężczyzn. W pierwszym przypadku poznaliśmy pary 1/8 finału, w drugim 1/16. Jak to wygląda w szczegółach?

TAURON Puchar Polski 2022: Poznaliśmy turniejowe drabinki! (Piotr Sumara/PLS)

TAURON Puchar Polski siatkarek 2022: Zestaw par 1/8 finału

Losowanie, do którego doszło podczas piątkowego programu „7. strefa” w Polsacie Sport, już na etapie 1/8 finału zmagań siatkarek o krajowy puchar przyniosło nam jeden wielki hit. Mowa rzecz jasna o rywalizacji wicemistrzyń Polski z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu, czyli o pojedynku Developresu Bella Dolina Rzeszów z ŁKS-em Commerecon Łódź. W tej samej połówce drabinki znalazł się także zespół Grot Budowlanych Łódź.

W drugiej części diagramu rozgrywek znalazła się Grupa Azoty Chemik Police, która broni wywalczonego przed rokiem tytułu, ale też E.Leclerc Moya Radomka Radom czy coraz lepiej spisująca się IŁ Capital Legionovia Legionowo.

Mecze 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2022 w piłce siatkowej kobiet odbędą się pod koniec stycznia przyszłego roku. Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych zespołów odbędzie się w dniach 26-27 marca.

Pary 1/16 finału TAURON Pucharu Polski siatkarzy 2022

W przypadku zmagań mężczyzn poznaliśmy pary 1/16 finału. W nich wielkich hitów nie będzie, ale patrząc na całościową drabinkę, możemy spodziewać się wielkich emocji w kolejnych rundach. Szczególnie atrakcyjna jest trzecia ćwiartka, w której znalazły się zespoły Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skry Bełchatów i Aluronu CMC Warty Zawiercie. W czwartej odpaść będzie musiał Projekt Warszawa lub Jastrzębski Węgiel.

Źródło: PlusLiga

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2022 w piłce siatkowej mężczyzn zaplanowano na 26-27 lutego. Spotkania 1/16 finału rozegrane zostaną w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Bezpośrednie transmisje z wybranych spotkań na sportowych kanałach Telewizji Polsat.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: TAURON Puchar Polski 2022: Poznaliśmy turniejowe drabinki!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P