TAURON Liga: Derby Łodzi hitem 9. kolejki! (Zapowiedź i plan transmisji)

Aż od czwartku 18 listopada do poniedziałku 22 listopada rozgrywana będzie dziewiąta już kolejka sezonu 2021/2022 TAURON Ligi siatkarek, której największym hitem będą niedzielne Derby Łodzi, czyli starcie pomiędzy ŁKS-em Commercecon a Grot Budowlanymi.

TAURON Liga: Derby Łodzi hitem 9. kolejki! (Zapowiedź i plan transmisji) [Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga]

Zapowiedź 9. kolejki TAURON Ligi siatkarek

Dziewiątą kolejkę „Najpiękniejszej Ligi Świata” rozpoczniemy w Kaliszu, gdzie zawita broniący tytułu zespół Grupy Azoty Chemika Police. Spotkanie to zaplanowano na godzinę 17:30 w czwartek 18 listopada. Każde inne rozstrzygnięcie niż wygrana za komplet punktów będących na fali przyjezdnych będzie sporą niespodzianką. Energa MKS jest zespołem ambitnym, ale jednak o dużo niższym potencjale od rywalek.

W piątek czekają nas dwa pojedynki w ramach TAURON Ligi 2021/2022. Jako pierwsze na parkiet wyjdą zawodniczki niepokonanego Developresu BELLA DOLINA Rzeszów z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Nic nie wskazuje na to, żeby zespół gości miał zadać pierwszą porażkę triumfatorką tegorocznej edycji Superpucharu Polski im. Andrzeja Niemczyka. Półtorej godziny później rozpocznie się mecz w Radomiu, gdzie miejscowa E.Leclerc Moya Radomka podejmie BKS BOSTiK Bielsko-Biała. Również w tym wypadku zdecydowanym faworytem jest drużyna gospodarza.

W sobotę #VolleyWrocław, który stracił ostatnio na rzecz włoskiego zespołu atakującą Aleksandrę Rasińską, zagra z Jokerem Świecie. Atut własnego boiska może mieć tutaj kluczowe znaczenie dla końcowego rozstrzygnięcia. Weekend z TAURON Ligą będzie stał jednak przede wszystkim pod znakiem Derbów Łodzi, w których ŁKS Commercecon zmierzy się z Grot Budowlanymi. Żaden z ostatnich dziewięciu meczów o stawkę pomiędzy tymi zespołami nie zakończył się w trzech setach, a aż w czterech pojedynkach obserwowaliśmy pięciosetowe boje. Już samo to wystarczy za zapowiedź starcia zaplanowanego na 21 listopada.

Tradycyjnie już kolejkę TAURON Ligi siatkarek zwieńczy poniedziałkowe spotkanie. Tym razem będzie to potyczka Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz z UNI Opole, rewelacyjnym beniaminkiem, który sprawił już niejedna niespodziankę. Drużyny gospodarza nie poprowadzi w tym meczu trener Piotr Matela, który po porażce 1:3 z Jokerem Świecie rozstał się z klubem.

TAURON Liga: Plan transmisji na 18-22 listopada

Od dwóch tygodni wszystkie mecze TAURON Ligi siatkarek w sezonie 2021/2022 transmitowane są na żywo. Na sportowych kanałach Telewizji Polsat lub na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej Polsat Box Go, w pakiecie Sport. Jak to będzie wyglądać w szczegółach w najbliższych dniach?

Terminarz 9. kolejki TAURON Ligi siatkarek 2021/2022:

Czwartek 18 listopada
17:30 Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police (Polsat Box Go)
Piątek 19 listopada
17:30 Developres BELLA DOLINA Rzeszów – IŁ Capital Legionova Legionowo (Polsat Sport)
19:00 E.LECLERC MOYA Radomka Radom – BKS BOSTiK Bielsko-Biała (Polsat Box Go)
Sobota 20 listopada
19:00 #VolleyWrocław – Joker Świecie (Polsat Box Go)
Niedziela 21 listopada
20:30 ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź (Polsat Sport)
Poniedziałek 22 listopada
17:30 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie (Polsat Sport)

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X