Talent AS Romy zagra dla Polski? Hitowe powołanie Sousy!

Według najnowszych doniesień „Przeglądu Sportowego”, Paolo Sousa na wrześniowe mecze eliminacyjne do MŚ 2022 powołać ma dwóch debiutantów. Wśród nich znajdzie się piłkarski talent AS Romy, Nicola Zalewski.

Talent AS Romy zagra dla Polski? Hitowe powołanie Sousy!
Talent AS Romy zagra dla Polski? Hitowe powołanie Sousy!

Nicola Zalewski będzie grał dla Polski?

Wielu polskich kibiców ma ogromny żal do Paolo Sousy, że ten nie poświęca zbyt wiele czasu na obserwacje meczów Ekstraklasy. Tymczasem szkoleniowiec postawił sobie za cel związanie z reprezentacją Polski 19-letniego Nicolę Zalewskiego. Piłkarz ten występuje na co dzień w AS Romie, a niektórzy określają go mianem najlepiej zapowiadającego się młodego piłkarza włoskich rozgrywek.

Zalewski w pierwszym zespole AS Romy miał okazję zagrać jak na razie kilkanaście minut. Już jednak sam fakt, że w tak młodym wieku przebił się do składu dużego klubu może budzić uznanie. Jeszcze niedawno mówiło się, że pomocnik zostanie wypożyczony, ale włoskie media informują, że o pozostawienie go w stolicy walczył sam Jose Mourinho, szkoleniowiec Romy.

Nicola Zalewski jest obywatelem Polski, ale także i Włoch. Jak na razie nie miał okazji wystąpić w żadnym meczu o punkty w jakiejkolwiek drużynie narodowej. To znaczy, że jeśli zagra we wrześniu w eliminacjach MŚ 2022, nie będzie mógł już zmienić barw reprezentacyjnych.

Dwóch debiutantów z powołaniami

Paolo Sousa planuje na wrześniowe spotkania eliminacyjne do MŚ 2022 powołać nie tylko Zalewskiego. Drugim z debiutantów ma być Adam Buksa. Zawodnik New England Revolution regularnie zdobywa gola w MLS – zdobył ich już osiem w dziewiętnastu występach.

Dla Buksy nie byłoby to pierwszy epizod z kadrą narodową. Piłkarza powołał w roku 2018 Jerzy Brzęczek, ale ostatecznie nie miał okazji zaprezentować się trenerowi na boisku podczas oficjalnego spotkania.

Jak donosi „Przegląd Sportowy”, miejsca dla Buksy i Zalewskiego są już przez trenera zarezerwowane. Co więcej, szkoleniowiec jest już po rozmowach z oboma piłkarzami. Wraz z nimi do kadry powróci też Sebastian Szymański z Dynama Moskwa.

Reprezentacja Polski w el. MŚ 2022. Z kim mecze we wrześniu?

Reprezentacja Polski po odpadnięciu z Euro 2020 walczyć będzie teraz o wejściówkę na mundial w Katarze, który będzie miał miejsce już w przyszłym roku. We wrześniu Biało-Czerwonych czekają aż trzy pojedynki eliminacyjne. Pierwszy z Albanią, a ostatni – z Anglią.

  • 2 września: Polska – Albania
  • 5 września: San Marino – Polska
  • 8 września: Polska – Anglia

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button