Takiego transferu nie było! 85-latka w klubie z Brazylii!

Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na transfery, by mówiono o tobie na całym świecie. Przekonał się o tym pewien brazylijski klub, który podpisał kontrakt z… 85-latką!

Takiego transferu nie było! 85-latka w klubie z Brazylii!
Takiego transferu nie było! 85-latka w klubie z Brazylii!

Transfer 85-latki w Brazylii

Abel Moda Brusque to drużyna siatkarska, która występuje w brazylijskiej Superlidze B. Klub w mediach społecznościowych ogłosił ostatnio, że podpisał kontrakt zawodowy z 85-letnią zawodniczką Ruth Hoffmann.

Bohaterka głośnego transferu to seniorka działająca na rzecz propagowania zdrowego, sportowego trybu życia oraz grania w siatkówkę. Ma za sobą dwa sezony w najwyżej klasie rozgrywkowej w kraju, a także powołanie do drużyny narodowej.

Zespół z Brazylii nie zamierza poprzestać jedynie na samym kontrakcie. Już w najbliższy piątek, czyli 4 lutego, bohaterka najbardziej zaskakującego siatkarskiego transferu w historii ma wziąć udział w meczu. Tym samym prawdopodobnie wpisze się do Księgi Rekordów Guinessa, zostając najstarszym czynnym sportowcem świata. Warunkiem spełnienia takiego scenariusza jest wpisanie zawodniczki do protokołu meczowego.

Ruth Hoffmann ma 4 lutego zaserwować pierwszą piłkę w meczu i tym samym „zaliczyć” występ w nowej drużynie. O wydarzeniu mówi się w Brazylii bardzo dużo, dlatego już teraz można całą akcję ogłosić jako sukces marketingowy.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Wiadomości sportowe

Back to top button