„Stop wojnie”. Transparent Barcelony i Napoli nie został pokazany w TV

Piłkarze Napoli i Barcelony wyrazili swój sprzeciw wobec rosyjskich działań zbrojnych na Ukrainie. Realizator transmisji uciął tę scenę, przez co nie mogli całej sytuacji zobaczyć kibice oglądający mecz w telewizji.

"Nie dla wojny". Transparent Barcelony i Napoli nie został pokazany w TV
„Nie dla wojny”. Transparent Barcelony i Napoli nie został pokazany w TV

Transparent przed meczem Napoli – Barcelona

Spotkanie Napoli z Barceloną od początku uznawane było za czwartkowy hit Ligi Europy. Spotkanie budziło ogromne zainteresowanie kibiców nie tylko na Starym Kontynencie, dlatego piłkarze obu zespołów chcieli wykorzystać tę sytuację, by wyrazić sprzeciw wobec działań Rosji na Ukrainie.

Z transparentem „Stop War” („zatrzymać wojnę”, „Nie dla wojny”) wykonano piłkarzom zdjęcia, które bardzo szybko obiegły internet. Nie można było jednak całej tej sytuacji zobaczyć w transmisji telewizyjnej. Realizator relacji zdecydował się uciąć tę scenę, przez co kibice przed ekranami komputerów czy telewizorów nie byli świadomi tego, co nastąpiło. Mogli tym samym odnieść wrażenie, że piłkarze żaden sposób, chociażby symbolicznie, nie wyrazili sprzeciwu wobec aktualnej sytuacji, jaka ma miejsce na Ukrainie.

UEFA nie od dzisiaj odcina się od polityki i stara się w żaden sposób nie wtrącać do tego, co dzieje się poza piłkarskimi boiskami. Prawdopodobnie zewnętrzni nadawcy transmisji otrzymali od niej wytyczne, gdzie zaleca się im unikania wszelkich demonstracji politycznych ze strony piłkarzy, kibiców itp. Właśnie dlatego nie pokazuje się opraw fanów na trybunach czy tych, którzy wbiegają na murawę z takim czy innym przesłaniem.

W czwartek rano, kiedy media na całym świecie informowały o atakach wojsk rosyjskich na terenie Ukrainy, na oficjalnym koncie Ligi Europy UEFA pojawił się post życzący wszystkim… miłego dnia. Po oczywistej ostrej reakcji kibiców post został szybko usunięty.

Tweet "Miłego czwartku wszystkim" na Twitterze Ligi Europy UEFA
Tweet „Miłego czwartku wszystkim” na Twitterze Ligi Europy UEFA

UEFA odcina się od tego, co dzieje się na Ukrainie

Symboliczne gesty sprzeciwiające się atakom Rosji na Ukrainę są z pewnością w dzisiejszych czasach potrzebne. Piłkarski świat kieruje jednak swoją uwagę przede wszystkim na jutrzejsze nadzwyczajne zgromadzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Podczas niego zapadnie decyzja w sprawie zmiany miejsca organizacji tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Prawdopodobnie dowiemy się także, co będzie z meczem Rosja – Polska w barażach MŚ 2022.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x