Stoch pełen optymizmu przed nowym sezonem

-Jestem w takim miejscu, w jakim chciałem się znaleźć – mówi Kamil Stoch przed nowym sezonem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Stoch pełen optymizmu przed nowym sezonem
Stoch pełen optymizmu przed nowym sezonem

Kamil Stoch jest po zabiegu wycięcia wyrośli chrzęstno-kostnej, który miał miejsce w maju tego roku. Polski skoczek musiał nieco poczekać na powrót do pełni sił. Podczas konkursami Letniego Grand Prix w Wiśle-Malince pojawiła się opuchlizna na feralnej nodze polskiego mistrza. To był znak dla zawodnika oraz jego trenerów, że nie wszystkie metody przygotowania do nowego sezonu są odpowiedniego dobrane do stanu zdrowia.

Poniekąd w lipcu to była próba, czy już mogę wejść na pełne obroty. Jednak okazało się, że nie i trening musi być dozowany. Trenerzy starają mi się tak dobrać trening, aby za bardzo tej nogi nie obciążać, ale też żeby trening dawał faktyczny efekt” – powiedział Stoch w rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że w Letnim Grand Prix zobaczymy Stocha już w konkursie w Hinzenbach w Austrii. Polak przyznaje, że czuje się już znacznie lepiej i w jego wypowiedziach widać bardzo wiele optymizmu. „Teraz mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Jestem w takim miejscu, w jakim chciałem się znaleźć. Technika jest na dobrym poziomie, motoryka zresztą też. Szlifuję pewne elementy: jedne utrwalam, drugie wypracowuję” – dodaje skoczek.

Letnie GP w skokach. Kiedy start zimowego sezonu?

Letnie Grand Prix to cykl konkursów skoków narciarskich odbywających się w przerwie przed sezonem zimowym. Na ten moment najlepiej z Polaków radzi sobie w tych zawodach Jakub Wolny, który zgromadził 185 punktów. Tylko 15 „oczek” więcej ma aktualny lider klasyfikacji generalnej – Halvor Egner Granerud.

Na sezon 2021/2022 zaplanowano 35 konkursów. 28 z nich będzie zawodami indywidualnymi. W kalendarzu znalazło się miejsce dla 5 „drużynówek” oraz 2 zawodów ekip mieszanych. Oficjalny kalendarz PŚ w skokach narciarskich ogłoszony został 1 czerwca tego roku. Pierwsze zawody zaplanowano na 20 listopada. Skoczków na samym początku przyjmie obiekt w Niżnym Tagile w Rosji.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button