Stoch najlepszy w kwalifikacjach do premierowego konkursu Pucharu Świata w skokach!

Ruszyła zimowa machina Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2021/2022. W piątek w rosyjskim Niżnym Tagile odbyły się pierwsze oficjalne treningi i kwalifikacje wyścigu o „Kryształową Kulę”. Wygrał je Kamil Stoch, który na skoczni Aist (HS134) był klasą samą dla siebie! Pozostałe biało-czerwone orły niestety tak wysoko i daleko nie latały.

Stoch najlepszy w kwalifikacjach do premierowego konkursu Pucharu Świata w skokach!

Puchar Świata w Niżnym Tagile: Stoch wygrał kwalifikacje

Na wstępie koniecznie trzeba zaznaczyć, że 19 listopada na skoczni w Niżnym Tagile mieliśmy loteryjne warunki. Można nawet powiedzieć, że karty rozdawał wiatr, który niemiłosiernie kręcił. Szczęśliwy los na tej loterii wyciągnął Kamil Stoch, który dzięki skokowi na odległość 135 metrów odleciał konkurencji na ponad 10 punktów. Tyle do Polaka stracił Słoweniec Anze Lanisek. Trzeci był Austriak Daniel Huber, który stracił do asa naszej kadry przeszło 12 oczek.

Poza Kamilem Stochem awans do sobotniego konkursu wywalczyło jeszcze czterech reprezentantów Polski, co może cieszyć. Martwi natomiast fakt, że żaden z nich nie wywalczył miejsca w pierwszej trzydziestce kwalifikacji. Gdyby taka sytuacja powtórzyła się podczas weekendowych zawodów, punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/2022 zdobyłby tylko nasz trzykrotny mistrz olimpijski. Jak to wyglądało w szczegółach?

  • Jakub Wolny po lądowaniu na 104. metrze zajął 32. pozycję;
  • Dawid Kubacki (110 m) był 36.;
  • Piotr Żyła (110 m) skończył na 39. miejscu;
  • Andrzej Stękała po skoku na 106 metrów zajął 45. lokatę.

Piątkowych kwalifikacji niestety nie przebrnęli Klemens Murańka, który wylądował zaledwie na setnym metrze i zakończył kwalifikacje na 51. miejscu. Pięć pozycji niżej zakończył zmagania Stefan Hula (98 m). Tej dwójki nie zobaczymy w sobotę na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile.

Terminarz PŚ w Niżnym Tagile (19-21 listopada)

Terminarz pierwszych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2021/2022:

Sobota 20 listopada
14:45 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursowa
Niedziela 21 listopada
14:30 – kwalifikacje
16:00 – pierwsza seria konkursowa

Przypominamy, że za nami mała rewolucja na rynku praw telewizyjnych w Polsce, na skutek której skoki narciarskie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów znikają z TVP. Przejęła je stacja TVN i to na jej głównym kanale będzie można śledzić zmagania skoczków. Poza tym kibice mogą oglądać je w Eurosporcie oraz na platformie internetowej Player.pl.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X