Srećko Lisinac nowym środkowym Projektu Warszawa!

To jeden z największych hitów letniego okna transferowego przed sezonem 2023/2024 PlusLigi! Serb Srećko Lisinac dołączył do Projektu Warszawa! Doświadczony środkowy związał się ze stołecznym klubem rocznym kontraktem m. W poprzednich latach 31-letni zawodnik reprezentował barwy włoskiego Itas Trentino.

Srećko Lisinac wraca do PlusLigi! (Fot.: Projekt Warszawa)

Projekt Warszawa: Srećko Lisinac nowym środkowym

To już oficjalna informacja, jeden z czołowych siatkarzy na pozycji środkowego na świecie dołącza do Projektu Warszawa! Serbski zawodnik Srećko Lisinac podpisał roczny kontrakt ze stołecznym zespołem i będzie reprezentował warszawskie barwy od sezonu 2023/24.

„Myślę, że każdy klub na świecie chciałby mieć takiego zawodnika w swoim składzie. Srećko Lisinac to nie tylko zawodnik ze światowego topu, który prezentuje wysoki poziom w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale również ogromne doświadczenie i waleczny charakter, który może wnieść jeszcze więcej jakości do naszego zespołu” – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

Przypomijamy, że Srećko Lisinac ma na swoim koncie występy w polskich drużynach takich jak AZS Częstochowa czy PGE Skra Bełchatów. Wraz z bełchatowskim klubem świętował wiele sukcesów jak między innymi mistrzostwo Polski w 2018 roku czy Puchar Polski zdobyty w 2016 roku. Serb może również pochwalić się mistrzostwem Niemiec zdobytym z Berlin Recycling Volleys w 2014 roku. Od 2018 roku Lisinac reprezentował Itas Trentino, z którym wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata (2018) oraz zwieńczył swoją przygodę z włoskim klubem mistrzostwem kraju w sezonie 2022/2023.

„Cieszę się, że dołączam do silnego zespołu PlusLigi, z którym będziemy walczyć o najwyższe cele w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy doświadczoną drużyną, którą stać na naprawdę wielkie rzeczy” – powiedział Srećko Lisinac, nowy środkowy Projektu Warszawa.

Warto pamiętać, że serbski środkowy ma na swoim koncie również wiele sukcesów reprezentacyjnych. Wraz z seniorską drużyną swojego kraju Lisinac zdobywał złote medale Ligi Światowej i mistrzostw Europy. Najcenniejszy złoty krążek europejskiego czempionatu zdobył w 2019 roku zostając jednocześnie najlepszym środkowym całego turnieju.

Czytaj też: Kiedy grają polskie siatkarki w Lidze Narodów 2023?

Srećko Lisinac to pierwszy zawodnik, który wzmacnia skład Projektu Warszawa na sezon 2023/2024. W najbliższym czasie warszawski klub ogłosi kolejnych nowych siatkarzy, którzy będą występowali w stołecznych barwach w nadchodzących rozgrywkach.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: Projekt Warszawa/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X