Sousa wskazał pewniaków do gry i zapowiedział debiut Kamińskiego!

To już dziś, w czwartek 2 września o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie, piłkarska reprezentacja Polski zagra swój czwarty mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Rywalem Biało-Czerwonych będzie drużyna narodowa Albanii. W jakim składzie zagrają Polacy przeciwko Albańczykom?

Sousa wskazał pewniaków do gry i zapowiedział debiut Kamińskiego! (Fot.: PZPN/YouTube)

Paulo Sousa o meczu z Albanią

Oficjalne składy reprezentacji Polski i Albanii poznamy kilkadziesiąt minut przed meczem, ale selekcjoner Paulo Sousa uchylił rąbka tajemnicy już podczas oficjalnej konferencji prasowej, która odbyła się mniej więcej na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Co wiemy na pewno? Przesądzone jest, że pierwszym bramkarzem, pomimo bardzo przeciętnych występów na UEFA EURO 2020 i na początku sezonu klubowego, będzie Wojciech Szczęsny z Juventusu Turyn. Pewniakiem jest też Kamil Glik, o czym Portugalczyk powiedział w obecności naszego stopera podczas spotkania z mediami. Wiadomo też, że w wyjściowej jedenastce zabraknie dowołanego Jakuba Kamińskiego, ale pomocnik Lecha Poznań ma szansę na debiut. W pierwszym składzie nie należy się również spodziewać Nicoli Zalewskiego.

„Jakub Kamiński nie wyjdzie w podstawowym składzie, ale będzie miał szansę, żeby później pojawił się w trakcie gry. Jest bardzo dobrze przygotowany, więc oczywiście będzie szansa, aby mógł zadebiutować w spotkaniu z Albanią. Trochę czasu potrzebuje Nicola Zalewski, który jest nieco onieśmielony. Rozmawiałem z nim, ale również z Jose Mourinho, aby go wspierał. To kolejny młody zawodnik, którego będziemy brać pod uwagę w reprezentacji Polski. Chcemy go zintegrować z zespołem, aby na zgrupowaniu czuł się jak najlepiej. Nie sądzę jednak, żeby to był odpowiedni moment, aby mógłby wystąpić w jutrzejszym spotkaniu.” – powiedział Paulo Sousa.

Co jeszcze zdradził szkoleniowiec? Stosunkowo niewiele. Cieszyć może to, że po zawirowaniach zdrowotnych, które wymusiły liczne zmiany w pierwotnie powołanej kadrze, nie pojawiły się nowe problemy, które wyłączyłyby z gry kolejnych piłkarzy. Nie licząc oczywiście Piotra Zielińskiego, który od początku był szykowany dopiero na mecz z Anglią z powodu urazu mięśniowego, jakiego doznał w premierowym meczu Serie A 2021/2022.

Polska – Albania: Przewidywane składy

Przewidzenie wyjściowej jedenastki na mecz Polska – Albania w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022 w Katarze nie jest sprawą jasną, ale na podstawie dotychczasowych zajęć można pokusić się o przewidywania. Pewne jest to, że kontynuować będziemy grę w ustawieniu z trzema obrońcami i wahadłowymi.

Przewidywany skład Polski na mecz z Albanią: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński – Maciej Rybus, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Przemysław Frankowski – Robert Lewandowski (C), Karol Świderski.

Przypominamy, że we wrześniu 2021 reprezentację Polski czekają również spotkania z San Marino (niedziela 5 września, wyjazd) oraz kluczowa potyczka z Anglią (środa 8 września, dom). Wszystkie nasze spotkania rozpoczną się o godzinie 20:45. Po trzech seria gier na czele grupy znajdują się z kompletem dziewięciu punktów Anglicy, drudzy Węgrzy mają siedem oczek, trzeci Albańczycy sześć. Biało-Czerwoni z dorobkiem czterech punktów są zaraz za nimi, wyprzedzając tylko zespoły Andory i San Marino.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button