Sousa straci posadę we wrześniu?!

Czy Paolo Sousa we wrześniu przestanie być trenerem reprezentacji Polski? Portugalczyk w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zasugerował, iż jest taka możliwość.

Sousa straci posadę we wrześniu?!
Sousa straci posadę we wrześniu?!

Szczere wyznania Sousy

Paolo Sousa w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” podjął wiele ważnych tematów dla polskiej piłki nożnej. Odniósł się też po raz pierwszy do tego, co miało miejsce na Euro 2020. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że kadra oblała egzamin, jednak jest dobrej myśli, patrząc na przyszłość. Uważa przy tym, że mentalności graczy nie da się zmienić w ciągu paru miesięcy.

Prezes Zbigniew Boniek wykluczył możliwość, jakoby Sousa miał pożegnać się ze swoim stanowiskiem po mistrzostwach Europy. Kadencja aktualnego zarządcy PZPN dobiega jednak końca, a jego następcy niekoniecznie muszą być tak samo entuzjastycznie nastawieni do obecnego szkoleniowca kadry. Sam Sousa zdradził, że nie jest przekonany, czy wkrótce nadal będzie trenerem i tym samym, czy utrzyma swoją pracę.

Sousa zostanie zwolniony we wrześniu?

Zbliżające się wybory prezesa PZPN mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Sousy w polskiej reprezentanci. Następcą Bońka będzie albo Marek Koźmiński, albo Cezary Kulesza. W mediach mówi się, że ten drugi nie uważa, by zatrudnienie Sousy w Polsce było dobrym pomysłem. Nie można więc wykluczyć, że aktualny szkoleniowiec reprezentacji Polski jeszcze we wrześniu będzie musiał pożegnać się z pracą.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy będę trenerem po wrześniowych meczach” – przyznaje Sousa. Dodaje przy tym, że nadal jest selekcjonerem i bierze pełną odpowiedzialność za swoje decyzje – zarówno te związane z powołaniami, jak i doborem taktyki na poszczególnych rywali.

Paolo Sousa miał okazję poznać zarówno Koźmińskiego, jak i Kuleszę. Ze względu na barierę językową, to z tym pierwszym miał więcej okazji do rozmów i dyskusji na temat przyszłości polskiej reprezentacji w Europie oraz na świecie.

Jestem gotów konfrontować moje pomysły i perspektywę z nowym prezesem – tak jak robiłem to ze Zbigniewem Bońkiem, z którym często dyskutowaliśmy. Niezależnie od tego, czy wygra Marek, czy Cezary, chciałbym, żeby Polska piłka i reprezentacja dalej tak się rozwijały” – deklaruje Sousa.

Mecze Polski we wrześniu. Z kim i kiedy?

We wrześniu 2021 reprezentacja prowadzona przez Paolo Sousę rozegra trzy spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. 2 IX zmierzy się z Albanią, 5 IX z San Marino, natomiast 8 IX czeka ją starcie z Anglikami.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X