Sousa już podjął decyzję. To oni zagrają z Anglią

Znany jest już najbardziej prawdopodobny skład Polski na mecz z Anglią, który zaplanowano na 8 września na godzinę 20.45. Paulo Sousa musiał podjąć kilka istotnych decyzji.

Paulo Sousa
Sousa już podjął decyzję. To oni zagrają z Anglią!

Rybus zagra na sto procent

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy wczoraj, w pierwszej jedenastce na Anglików zobaczymy na pewno Macieja Rybusa. Zawodnik ostatnio narzekał na lekki uraz, jednak nie było to nic poważnego. Trener Sousa dał piłkarzowi odpocząć z San Marino, by zminimalizować ryzyko pogłębienia się jakiejś groźniejszej kontuzji. Nie będzie za to od pierwszych minut na Narodowym dwóch innych, którzy borykali się ostatnio z problemami zdrowotnymi – Bartosza Bereszyńskiego oraz Piotra Zielińskiego.

Wielu kibiców może nieco zdziwić się na wiadomość, że przeciwko Anglii między słupkami bramki stanie Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu ani w klubie, ani w reprezentacji nie przeżywa ostatnio dobrych chwil, jednak ma pełne zaufanie Paulo Sousy i szkoleniowiec zdaje się to mu udowadniać na każdym kroku.

Jeżeli chodzi o atak, nie zabraknie w nim Lewandowskiego. Pomagać mu ma Adam Buksa, który już teraz uznawany jest za największego wygranego wrześniowego zgrupowania. Piłkarz występujący w New England Revolution strzelił w debiucie bramkę przeciwko Albanii, natomiast z San Marino zaliczył hat-tricka. Z Anglią ma zagrać od pierwszych minut.

Angielska obrona u Polaków

Paulo Sousa chce wyjść na Anglików „wyspiarską defensywą”, a więc zawodnikami, którzy na co dzień występują na boiskach Premier League i doskonale znają styl gry, jaki nią rządzi. Właśnie dlatego w podstawowej jedenastce pojawić się ma Jan Bednarek oraz Michał Helik. Zagra też prawdopodobnie razem z nimi Kamil Glik.

Na kogo jeszcze postawi portugalski szkoleniowiec? Wszystko wskazuje na to, że wśród jego wybrańców będzie Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty i Jakub Moder. Szansę gry po raz kolejny też otrzyma Kamil Jóźwiak.

Gareth Southgate zapewnia, że Polaków nie zlekceważy, mimo iż to jego zespół jest na papierze lepszy. Trener Anglików przyznał, że przed spotkaniem w Warszawie mocno uczulał swoich podopiecznych na grę Lewandowskiego, chociaż zwracał uwagę, iż Biało-Czerwoni to nie tylko piłkarz Bayernu.

Przewidywana wyjściowa XI na mecz z Anglią:

Szczęsny – Helik, Glik, Bednarek – Rybus, Moder, Krychowiak, Linetty, Jóźwiak – Lewandowski, Buksa

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Sousa już podjął decyzję. To oni zagrają z Anglią

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P