Siatkarskie Mistrzynie Polski mają nowego trenera!

Siatkarskie Mistrzynie Polski mają nowego trenera! (Fot.: Grupa Azoty Chemik Police/materiały prasowe)

Jacek Nawrocki trenerem Grupy Azoty Chemika Police

Pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego szkoleniowiec ma 56 lat i wielkie doświadczenie trenerskie, zarówno w męskiej, jak i żeńskiej siatkówce. W ostatnich sześciu sezonach prowadził seniorską reprezentację Polski kobiet, a wcześniej pracował między innymi w PGE Skrze Bełchatów czy reprezentacji Polski juniorów.

„Zaczynam nowe wyzwanie. Wyzwaniem jest podjęcie pracy w mistrzu Polski, ale i zdobycie kredytu zaufania kibiców, którzy nie są do mnie przekonani. Najważniejsze są dla mnie dobre relacje z ludźmi, z którymi będę miał kontakt na co dzień – siatkarki, sztab szkoleniowy, pracownicy klubu. Skupiam się na tym, co mamy do zrobienia, co jest przed nami. Ostatnie tygodnie były trudne. W końcu jestem na miejscu i chcę skupić się na czymś, czego ostatnimi laty mi brakowało, czyli codziennej, klubowej pracy.” – powiedział Jacek Nawrocki po podpisaniu umowy z polickim klubem.

Do największych sukcesów nowego trenera polickich siatkarek należą dwa złote medale PlusLigi, srebro i brąz Ligi Mistrzów CEV oraz dwa srebra i brąz Klubowych Mistrzostw Świata z bełchatowskimi siatkarzami. Z kadrą Polski siatkarek zdobył srebrny medal Igrzysk Europejskich, awansował do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy 2019 oraz do Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów.

„Jacek to bardzo doświadczony szkoleniowiec. Od wielu lat jest w środowisku siatkówki na najwyższym poziomie. Prowadził zespoły męskie, zebrał również masę doświadczenia w pracy z reprezentacją Polski. Wierzę, że przekuje to wszystko w dobre i rozsądne prowadzenie Chemika do walki o cele, które wyznaczyliśmy.” – powiedział Paweł Frankowski, prezes mistrzyń Polski.

Na stanowisku pierwszego trenera Grupy Azoty Chemika Police Jacek Nawrocki zastąpi Turka Ferhata Akbasa, który związał się kontraktem z Eczacibasi VitrA Stambuł, a niewykluczone, że obejmie też… reprezentację Polski. Nowy trener policzanek ze swoimi podopiecznymi walczył będzie o trofea na krajowym podwórku, ale zagra też w Lidze Mistrzyń CEV, gdzie ostatnio Chemikowi udało się dotrzeć do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość późniejszego finalisty, VakifBanku Stambuł.

TAURON Liga siatkarek: Kiedy początek sezonu?

Debiut Jacka Nawrockiego w nowej roli nastąpi bardzo szybko, bo sezon 2021/2022 TAURON Ligi startuje już w ostatni weekend września, czyli za niewiele ponad tydzień. Grupa Azoty Chemik Police w pierwszej kolejce zmierzy się na wyjeździe z UNI Opole, beniaminkiem rozgrywek.

Mecz Uni Opole – Grupa Azoty Chemik Police o godzinie 17:30 w piątek 24 września. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport, na którego antenie będzie można zobaczyć jeszcze dwa mecze inauguracyjnej serii gier.

W sobotę o 14:45 kamery będą na spotkaniu IŁ Capital Legionovii Legionowo z #VolleyWrocław, a dzień później o tej samej porze w Łodzie, gdzie miejscowi Grot Budowlani podejmą Jokera Świecie.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Siatkarskie Mistrzynie Polski mają nowego trenera!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P