Sytuacja w eliminacjach Ligi Mistrzów przybiera nieoczekiwany obrót. Crvena Zvezda Belgrad, która niedawno wyeliminowała Lecha Poznań, sama znalazła się w poważnych tarapatach po porażce 1:2 z cypryjskim Pafos FC. Tymczasem kluby z udziałem polskich zawodników – Mateusza Kochalskiego i Michała Skórasia – są o krok od awansu do fazy ligowej najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie.

W skrócie:
- Crvena Zvezda Belgrad przegrała u siebie 1:2 z Pafos FC w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów
- Karabach Agdam z Mateuszem Kochalskim w składzie pokonał na wyjeździe węgierski Ferencvaros 3:1
- Club Brugge (bez Michała Skórasia w kadrze meczowej) wygrał z Rangers FC 3:1 w Glasgow
Cypryjczycy szokują w Belgradzie, Zvezda w opałach
Jeszcze niedawno Crvena Zvezda świętowała awans po wyeliminowaniu Lecha Poznań, a teraz serbski klub może pożegnać się z marzeniami o Lidze Mistrzów. We wtorkowym meczu IV rundy eliminacji, rozgrywanym na własnym stadionie, Serbowie przegrali 1:2 z Pafos FC. Sensacja rozpoczęła się już w pierwszej minucie spotkania, gdy Joao Correia potężnym strzałem zza pola karnego dał prowadzenie gościom z Cypru.
W 52. minucie Pepe podwyższył na 2:0 z rzutu karnego, wprowadzając konsternację wśród kibiców na stadionie Rajko Miticia. Choć Bruno Duarte zdobył bramkę kontaktową na 1:2 w 58. minucie, to Crvena Zvezda przed rewanżem na Cyprze znajduje się w bardzo trudnej sytuacji.
Polski bramkarz bohaterem Karabachu, Skóraś poza kadrą Club Brugge
Znacznie lepiej sytuacja wygląda w przypadku klubów z polskimi zawodnikami. Karabach Agdam z Mateuszem Kochalskim w bramce odniósł cenne zwycięstwo na Węgrzech, pokonując Ferencvaros 3:1. Polski bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki tylko raz, gdy w 29. minucie pokonał go Barnabas Varga. Jednak po przerwie mistrz Azerbejdżanu pokazał moc – Marko Janković, Kevin Medina i Musa Gurbanli zapewnili gościom komfortową przewagę przed rewanżem.
Imponujący wynik osiągnęło także Club Brugge, które wygrało 3:1 na trudnym terenie w Glasgow z Rangers FC. Zespół z Belgii błyskawicznie uciszył szkocki Ibrox, strzelając trzy gole w zaledwie 20 minut. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0 dla gości po trafieniach Romeo Vermanta, Jorne Spileersa i Brandona Mechele. Dopiero w drugiej części gry gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Danilo Pereiry. Michał Skóraś nie znalazł się jednak w kadrze belgijskiego klubu na to spotkanie.
Rewanże zdecydują o awansie do fazy ligowej
Przed nami rewanżowe spotkania, które ostatecznie rozstrzygną, kto zagra w fazie ligowej Ligi Mistrzów. Crvena Zvezda stoi przed trudnym zadaniem odrobienia strat na Cyprze, natomiast Karabach Agdam i Club Brugge są w komfortowej sytuacji przed meczami na własnych stadionach. Szczególnie interesująco zapowiada się rewanż w Brugii, gdzie mimo trzybramkowej przewagi Belgów, szkocki Rangers po zdobyciu gola kontaktowego nadal ma nadzieję na sprawienie niespodzianki. Najlepiej wygląda sytuacja Karabachu, który z Mateuszem Kochalskim w bramce jest bardzo blisko historycznego awansu.
