Samuel Eto’o przeprasza za swoje zachowanie

W specjalnym oświadczeniu na swoim koncie twitterowym prezes kameruńskiej federacji piłkarskiej – Samuel Eto’o, postanowił przeprosić algierskiego Youtubera, którego zaatakował po spotkaniu 1/8 finału mundialu Brazylia – Korea Południowa.

Prezes kameruńskiej federacji piłkarskiej – Samuel Eto’o podczas spotkania z fanami. Foto: Samuel Eto’o/Twitter

Eto’o: Przepraszam za ten niefortunny incydent

Sam Eto’o postanowił wyjaśnić dlaczego w tamtym momencie się zachował i przedstawić swoją wersję zdarzeń. W oświadczeniu czytamy tak:

„5 grudnia, po meczu Brazylia – Korea Południowa, wziąłem udział w burzliwej sprzeczce z osobą, która prawdopodobnie jest kibicem Algierii. Chciałbym przeprosić za utratę panowania nad sobą i reakcję, która nie odpowiada mojemu charakterowi. Publicznie przepraszam za ten niefortunny incydent.

Przyrzekam stawiać opór niepotrzebnym prowokacjom i ciągłym nękaniom ze strony niektórych algierskich kibiców. Od meczu Kamerun – Algieria, rozgrywanego 29 marca w Bilda, stałem się celem obelg oraz insynuowanego mi oszustwa niepopartego żadnymi dowodami.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata kameruńscy kibice są prześladowani i dręczeni z tego samego powodu. Chciałbym wspomnieć, że scenariusz tamtego przegranego meczu Algierii okazał się brutalny, ale wszystko odbyło się w zgodzie z zasadami i etyką naszego sportu.

Wszystkie apelacje składane przez algierską federację piłkarską do odpowiednich organów zostały odrzucone. Przedtem wzywałem algierskie władze do wzięcia odpowiedzialności za końcowy rezultat i zaprzestanie rozprzestrzeniania niezdrowego klimatu, zanim staniemy się świadkami bardziej tragicznych wydarzeń.

Kibice Fennecs [Lisów Pustyni, reprezentacji Algierii], żałuję, że nie potrafiliście zaznać spokoju i przezwyciężyć rozczarowującej, bolesnej porażki. Bądźcie teraz za nami” –tak opisał wszystko Samuel Eto’o.

Wychodzi na to, że algierscy kibice nie pogodzili się, że to reprezentacja Kamerunu a nie ich reprezentacja pojechała na MŚ w Katarze, pomimo, że oni strzelili dwie bramki, to wszystkie były nieuznane po weryfikacji VAR. Algierska Federacja postanowiła złożyć odwołanie do FIFA, o powtórzenie meczu, jednak wniosek został odrzucony.

Źródło: Samuel Eto’o/Twitter

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x