Sądne dni przed Sousą. Jest wypowiedź Kuleszy!

Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie chce zarabiać na swoim nowym stanowisku. W magazynie „Gol” w TVP Sport wypowiedział się też na temat przyszłości Paulo Sousy w polskiej kadrze.

Sądne dni przed Sousą. Jest wypowiedź Kuleszy!
Sądne dni przed Sousą. Jest wypowiedź Kuleszy!

Prezes PZPN będzie pracował społecznie?

Były zarządca Jagiellonii Białystok niespełna tydzień temu wygrał wybory na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W walce o to stanowisko mierzył się z Markiem Koźmińskim, który tylko na samym początku starania się o prezesurę uważany był za faworyta do zwycięstwa. Ostatecznie to Cezary Kulesza jest nowym prezesem PZPN-u i to do niego należeć będą decyzje związane z polską piłką nożną.

Kulesza chętnie udziela się w mediach. Od czasów wyborów ma już za sobą kilka wywiadów. Jeden z nich przeprowadzony został niedawno podczas emisji programu „Gol” na antenie kanału TVP Sport. Prezes dostał pytania dotyczące przyszłości Paulo Sousy w roli szkoleniowca polskiej reprezentacji, a także musiał zmierzyć się z dociekliwością dotyczącą jego zarobków. Okazuje się, że tych drugich nowy prezes w ogóle nie chce widzieć na swoim koncie.

Ne muszę zarabiać, ale to już wszystko zależeć będzie od zarządu. Jeżeli podjęta zostanie decyzja, iż nie mogą pracować społecznie, to tak też będzie. Powiem: Okej. I tyle” – skomentował Kulesza.

Wielu zwolnień nie będzie

Nowy prezes PZPN zdementował plotki dotyczące masowych zwolnień w związku. Na pewno dalej będzie pracował w nim Jakub Kwiatkowski, który jest rzecznikiem prasowym. Kulesza przyznał, że jest już po rozmowie także z wieloma innymi pracownikami. Chciał ich uspokoić, że wraz z odejściem Zbigniewa Bońka nie będzie wyrzucania wszystkich bez wyjątku.

Kto trzyma kciuki za powodzenie projektu trenerskiego z Paulo Sousą w roli głównej, musi liczyć się z tym, że Portugalczyk może wkrótce pożegnać się ze swoją funkcją. Mimo że do tej pory Kulesza w sprawie trenera nie był szczególnie przychylny, nie wypowiadał się też na temat jego zwolnienia. Teraz zdaje się, iż nieco się to zmieniło.

Sousa musi mieć się na baczności

Cały czas podtrzymuję to, że przyszłość trenera Sousy będzie zależała od wrześniowych spotkań w eliminacjach do mundialu. To one dadzą odpowiedź na pytanie, czy będzie trzeba szukać nowego trenera dla naszej kadry” – powiedział prezes PZPN na antenie Telewizji Polskiej.

Przypominamy, że reprezentacja Polski mecze w eliminacjach do MŚ 2022 w Katarze rozegra w dniach 2, 5 oraz 10 września. Najpierw Biało-Czerwonych czeka potyczka z Albanią, a potem z San Marino, by na końcu zmierzyć się z Anglią, wicemistrzem Europy.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X