Robert Kubica dołącza do składu Prema LMP2 na WEC 2022

Rezerwowy Alfa Romeo Robert Kubica dodał do swojego harmonogramu na rok 2022 cały sezon w długodystansowych mistrzostwach świata. Polak dołączył do składu Premy LMP2.

Robert Kubica dołącza do składu Prema LMP2 na WEC 2022

Kubica wraca do Formuły 3

Włoski zespół, który był mentorem dla mnóstwa młodych kierowców, wchodzi w tym roku do WEC z Oreca 07-Gibson, którym będą kierować Kubica, Louis Deletraz i zwycięzca FIA Formuły 3 Lorenzo Colombo.

Zespół będzie ścigał się pod szyldem „Prema Orlen Team” dzięki wsparciu wiernego sponsora Kubicy, polskiego koncernu naftowego Orlen.

Zaangażowanie Kubicy w Premę będzie swego rodzaju powrotem do domu dla 37-latka, który ścigał się w czołówce drużyny w Formule 3 Euroseries w 2003 roku.

„Znam rodzinę Rosin i kilka kluczowych osób od tamtego czasu i chociaż minęło dużo czasu, wszyscy wiemy, że zespół jest niezwykle konkurencyjny” – powiedział zwycięzca Grand Prix Kanady 2008.

„To nowe wyzwanie dla zespołu i dla mnie, ponieważ ścigałem się tylko w trzech imprezach FIA WEC w zeszłym roku, Le Mans i dwóch imprezach w Bahrajnie.

„Cieszę się, że mogę pracować z Louisem, którego znam z zeszłorocznych ELMS i Le Mans, oraz Lorenzo. Nie mogę się doczekać tego wyzwania, które będzie wymagało dużo pracy i poświęcenia.

„Mam nadzieję, że będziemy w stanie dobrze rozpocząć sezon, bez większych problemów. Przed nami wiele rzeczy, na których możemy się skupić i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu”.

Kubica nie będzie jedynym byłym kierowcą F1, który zmierzy się w tym roku z WEC, do walki dołączą również były ładowarka Sauber i kierowca testowy Mercedesa Esteban Gutierrez.

Meksykanin, który nie ścigał się w zawodach od 2017 roku, dołączył do zespołu Inter Europol LMP2 i będzie ścigał się u boku Alexa Brundle i Kuby Śmiechowskiego.

Tegoroczny WEC odbędzie się w sześciu rundach, z których pierwsza odbędzie się w Sebring 18 marca, a 24-godzinny Le Mans powróci do swojego tradycyjnego czerwcowego harmonogramu, a wydarzenie odbędzie się w dniach 11-12 czerwca.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X