Rice chce klauzuli zwolnienia

Declan Rice to w ostatnim czasie jeden z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Premier League. Piłkarz może zostać w obecnym klubie na kolejne lata, jednak w umowie chce zawrzeć tak zwaną klauzulę zwolnienia.

Rice chce klauzuli zwolnienia
Rice chce klauzuli zwolnienia

Prawie jak wychowanek klubu

Pomocnik Declan Rice występuje obecnie w barwach West Hamu United, w którym gra nieprzerwanie od 2013 roku. Wartość rynkowa zawodnika wzrasta z każdym sezonem, a obecnie wynosi aż 70 milionów euro. Wiele angielskich klubów starało się ostatnio pozyskać 22-latka i nie jest wykluczone, że to się uda. Tym bardziej, iż sam zainteresowany nie jest zainteresowany podpisaniem przeciętniej umowy.

Aktualna umowa zawodnika z klubem jest ważna do 30 czerwca 2024 roku, a mimo to „Młoty” już teraz rozmawiają z Ricem o podwyżce. Piłkarz nie chce jednak negocjować bez otrzymania gwarancji zawarcia w kontrakcie tak zwanej klauzuli zwolnienia.

Klauzula zwolnienia w umowie piłkarza

Czym jest wspomniana klauzula? To zapis w umowie, który umożliwia zawodnikowi odejście z zespołu po spełnieniu konkretnego kryterium oraz wpłaceniu określonej sumy pieniędzy. Rice mógłby zażądać transferu w sytuacji, gdy zaproponuje mu pracę wymarzony klub np. FC Barcelona.

Kupnem Rice’a zainteresowane były w ostatnim czasie Chelsea, Manchester United oraz Manchester City. Żadnemu z tych obozów nie udało się jednak dogadać z „Młotami”.

West Ham zajmuje po trzech kolejkach Premier League bardzo wysokie, drugie, miejsce w tabeli. Klub z Londynu jeszcze nie przegrał żadnego spotkania, a przy tym zdobył już 10 bramek, co jest najlepszym wynikiem w rozgrywkach, razem z Manchesterem City. Rice na ten moment nie musi się obawiać braku możliwości walki o wysokie cele. Planem klubu jest awans przynajmniej do Ligi Europy.

West Ham dobrze wszedł w sezon

„The Hammers” w poprzednim sezonie także radziły sobie nie najgorzej, ale po słabej końcówce zajęły dopiero 6. pozycję. Teraz ma być inaczej, a tacy piłkarze jak Declan Rice czy Michail Antonio mają być tego gwarantem.

Najbliższy mecz ligowy West Ham rozegra 11 września o godzinie 16. Jego rywalem będzie Southampton (13. miejsce w tabeli, dwa punkty na koncie).

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button