Reprezentacja z imponującym rekordem!

Reprezentacja Polski po meczu z Albanią została ekipą z najdłużej niezdobytym stadionem w Europie. Polacy nie przegrali na Narodowym w Warszawie już od 2724 dni. To wynik lepszy chociażby od Belgii!

Reprezentacja z imponującym rekordem!
Reprezentacja z imponującym rekordem!

Bez porażki na Narodowym i w eliminacjach

Biało-Czerwoni w czwartkowy wieczór rozpoczęli wrześniowe zmagania w eliminacjach MŚ 2022. Mimo że z Albanią nie wszystko szło po myśli kibiców, ostatecznie to szkoleniowiec Paulo Sousa mógł po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z triumfu. Dzięki wygranej reprezentacja Polski przedłużyła swoją niesamowitą passę meczów bez porażki na Stadionie Narodowym. Teraz ma na koncie 2724 dni bez klęski w pojedynkach na stołecznym obiekcie.

Co więcej, nasza drużyna narodowa powiększyła swój dorobek meczów z rzędu bez porażki w eliminacjach do mistrzostw świata lub Europy (teraz to 18 meczów) oraz ma na koncie teraz aż 19 domowych pojedynków bez straty kompletu punktów.

Biało-Czerwoni na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz ostatni polegli 5 marca 2014 roku. Wówczas rywalem naszej kadry była Szkocja. Niestety, Wyspiarze mogą po raz kolejni triumfować na PGE Narodowym. Tym razem mowa o Anglii, która 8 września zagra z piłkarzami Sousy.

Wszystko zaczęło się od Niemców

Jeżeli chodzi o mecze bez przegranej, od ostatniej klęski minęło 2519 dni. Lizy się to od dnia 11 października 2014, kiedy Polacy pokonali Niemców 2:0.

Warszawski Stadion Narodowy jest najdłużej niezdobytym piłkarskim obiektem w Europie. Drugi w klasyfikacji jest Stadion Króla Baudouina I, gdzie swoje mecze rozgrywa Belgia. Tyle że „Czerwone Diabły” do wyniku Polaków będą mogli zbliżyć się dopiero za dwa lata.

Ostatni rekord meczów eliminacyjnych bez porażki reprezentacja Polski ustanowiła w latach 1973-83. Miało to już miejsce bardzo dawno temu, gdy grali jeszcze piłkarze, jakich nie pamiętają dzisiejsi trzydziestoparolatkowie.

Kogo Polacy do tej pory pokonali w Warszawie?

Paulo Sousa to tylko jeden ze szkoleniowców, którzy przyczynili się do powiększenia imponującej serii Polaków. Na ten sukces pracowali Waldemar Fornalik, Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek.

Od 2014 roku reprezentacji Polski udało się na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonać zawodników takich reprezentacji jak Niemcy, Gruzja, Gibraltar, Irlandia, Dania, Armenia, Rumunia, Kazachstan, Czarnogóra, Łotwa, Izrael, Macedonia, Słowenia i Albania. Punkty od tamtego czasu wywieźli ze stołecznego obiektu tylko Szkoci, Austriacy i raz Czarnogórcy.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button