Reprezentacja Polski zagra w finałach Billie Jean King Cup! Dzika karta przyznana

Spekulowano o tym od kilku dobrych tygodni, ale na oficjalne potwierdzenie musieliśmy poczekać do środy 10 maja, kiedy to Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) ogłosiła, że reprezentacja Polski tenisistek na wniosek Polskiego Związku Tenisowego (PZT) otrzymała tzw. dziką kartę, dzięki której będzie mogła wystąpić w tegorocznych finałach Billie Jean King Cup!

Polski tenisistki zagrają w Billie Jean King Cup 2023!

Billie Jean King Cup 2023: Reprezentacja Polski z dziką kartą

To świetna informacja dla Igi Świątek, Magdy Linette i pozostałych członkiń naszej drużyny narodowej. Obecnie nasze najlepsze tenisistki rywalizują w turnieju WTA Rzym 2023, gdzie zastała je ta wiadomość.

Przypominamy, że już wcześniej pewne gry BJKC Finals 2023 były broniące trofeum Szwajcarki oraz Australijki, ich finałowe rywalki z minionego roku. Dziewięć kolejnych ekip wyłoniły kwietniowe mecze eliminacyjne, w których zwycięstwa odniosły: Czechy, USA, Francja, Włochy, Kanada, Niemcy, Słowenia, Kazachstan i Hiszpania.

Polki w połowie kwietnia bieżącego roku, bez zmagającej się z problemami zdrowotnymi Igi Świątek oraz Magdaleny Fręch, przegrały na wyjeździe 1:3 z Kazachstanem, w którego barwach zagrała między innymi siódma w rankingu WTA Jelena Rybakina. W tej sytuacji Biało-Czerwonym pozostało zabieganie o tzw. dziką kartę, na podstawie, której obsadzone zostało ostatnie miejsce w finałach.

„Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia dla naszej drużyny, bo to dowód uznania dla rosnącej siły kobiecego tenisa w Polsce. Mamy obecnie trzy zawodniczki w światowej czołówce: liderkę rankingu WTA Igę Świątek, 19. na świecie Magdę Linette i jeszcze sklasyfikowaną w pierwszej setce Magdę Fręch. A za nimi kilka innych tenisistek, które zbliżają się do Top 100. W listopadzie nasza reprezentacja zadebiutowała w BJKC Finals w Glasgow i stoczyła dwa niesamowicie wyrównane mecze z bardzo mocnymi zespołami Stanów Zjednoczonych i Czech. Liczymy, że tym razem uda nam się wyjść z grupy do półfinałów (…) Ponieważ w kwietniu nasze dziewczyny przegrały mecz w Kazachstanie, konieczne było szybkie podjęcie odpowiednich kroków. Dlatego Polski Związek Tenisowy od razu wystąpił do ITF-u o przyznanie „dzikiej karty”. Zanim wysłaliśmy list w tej sprawie do Prezydenta Międzynarodowej Federacji Tenisowej Davida Haggerty’ego, konsultowaliśmy część jego treści z teamem Igi Swiątek. Dlatego wierzymy, że w Sewilli wystąpimy w najmocniejszym składzie: z Igą, Magdą Linette, Magdaleną Fręch i Alicją Rosolską. Liczymy też, że nasza drużyna powalczy o trofeum” – powiedział Dariusz Łukaszewski, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Sprawdź na naszej stronie ranking bukmacherów i przekonaj się, jaka oferta jest obecnie najlepiej oceniana!

Finały Billie Jean King Cup 2023 po raz szóstych w historii odbędą się w Sewilli w dniach 7-12 listopada. W pierwszej fazie finałowych zmagań drużyny narodowe rywalizować będą w czterech grupach po trzy zespoły, więc każda z nich rozegra po dwa mecze. Zwyciężczynie każdej z grup awansują do półfinałów.

Losowanie grup turnieju finałowego Billie Jean King Cup 2023 odbędzie się w środę 24 maja w Londynie. Wówczas pojawi się też więcej szczegółów na temat całej imprezy.

Źródło: BlogBukmacherski.pl/Polski Związek Tenisowy

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds