Czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa?

Dyrektor sportowy Robert Graff może być „ofiarą” zmian i cięć budżetowych w Rakowie Częstochowa. Czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa? Wiele na to wskazuje.

Czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa?
Czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa?

Aktualna sytuacja Roberta Grafa w Rakowie Częstochowa

Obecnie Robert Graf pełni funkcję dyrektora sportowego Rakowa Częstochowa, a jego kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca 2023 roku. Przez całą swoją kadencję Graf prowadził politykę transferową klubu, kładąc nacisk na jakościowych zawodników bez ekstrawaganckich wydatków. Pod jego kierownictwem najdroższym zakupem Rakowa Częstochowy był Stratos Svarnas. Był to transfer wynoszący około 1 mln euro. W klubie zaczęto poważnie zastanawiać się jednak nad skutecznością tej pracy. Chociaż pojawiły się spekulacje na temat jego przyszłości w klubie, Graf nie ujawnił jeszcze swoich zamiarów.

Przywództwo Grafa w polityce transferowej Rakowa Częstochowa przyczyniło się do zapewnienia drużynie imponujących wyników na boisku. Stale plasując się w górnej połowie ligowej tabeli, zespół dosyć szybko dokonał niezwykłego wyczynu, zdobywając Puchar Polski w sezonie 2020-21. Wkład Grafa w sukces zespołu został bardzo doceniony przez klub, jak i jego kibiców.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Wisienką na torcie okazał się obecny sezon. Na trzy kolejki przed końcem sezonu 2022/23 PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli końcowej rozgrywek.

Przez cały czas spędzony w Rakowie Częstochowa Graf utrzymywał silną więź zarówno z klubem, jak i jego lojalnymi kibicami. Dbał o przejrzystość polityki transferowej zespołu i regularnie informował ich o postępach. Graf był również oddany celom klubu, w tym dążeniu do zdobycia tytułu mistrzowskiego.  Mimo to w środowisku częstochowskiego klubu coraz częściej słyszeć, że Robert Graf nie będzie dłużej pracował w Rakowie. Dlaczego miałaby zapaść taka decyzja?

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa? Możliwe przyczyny odejścia

Graf wypowiadał się w ostatnich wywiadach na temat polityki transferowej klubu i swoich preferowanych celów transferowych, potwierdzając swoje aktywne zaangażowanie na rynku. Niemniej jednak potencjał klubu do konkurowania z innymi zespołami w zakresie wynagrodzeń zawodników i opłat transferowych może być ograniczony przez cięcia budżetowe i minimalne wydatki właściciela klubu.

W związku z wiadomością o odejściu Marka Papszuna po tym sezonie należy spodziewać się zmian w kadrze trenerskiej Rakowa Częstochowa. Spekulacje wskazują również na potencjalne odejście Roberta Grafa.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
  • 3500 PLN bez ryzyka
  • 200 PLN w bonusach
  • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
  • 1500 PLN w bonusach
  • 100 PLN bez ryzyka
  • 60 PLN za zadania

Częstochowa okazała się niewygodnym miejscem dla kilku bardzo dobrze zarabiających graczy. Właściciel Rakowa wprost deklaruje chęć ograniczenia letnich wydatków transferowych do 500 tys. euro. Chociaż Graf jest doświadczonym profesjonalistą, jego upodobanie do transakcji gotówkowych może dać właścicielowi do myślenia, ponieważ stara się on uniknąć potencjalnych konfliktów z pracownikami klubu.

Piotr Świerczewski wie, że nie może pozwolić sobie na niewypały transferowe. A tych jednak Robert Graf kilka miał:

  • Deian Sorescu
  • Bogdan Racovitan
  • Gustav Berggre
  • Adrian Gryszkiewicz

W eTOTO z kodem BETONLINE:
– 200% do 100 PLN bez obrotu!
– obstawianie zakładów bez podatku!

Rejestracja z kodem BETONLINE na www.eTOTO.pl

To tylko kilku zawodników, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei, a obciążają budżet klubu.

Dobrze poinformowani dziennikarze twierdzą, że w najbliższych tygodniach dowiemy się, czy Robert Graf odejdzie z Rakowa Częstochowa. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak się stanie.

W sezonie 2023/2024 ekipa Medalików po raz pierwszy wystąpi w eliminacjach Ligi Mistrzów. Znamy już europejską ścieżkę mistrza Polski! Zadanie nie będzie łatwe. Kadra piłkarzy na nowy sezon powinna być gotowa jak najszybciej. Funkcję dyrektora sportowego będzie zatem bardzo ważna.

Rozważania na temat niedalekiej przyszłości są na tym etapie sezonu uzasadnione. Zostało jednak jeszcze kilka kolejek ligowych do rozegrania. Na naszej stronie znajdziesz darmowe typy na Ekstraklasę, a także kupony z piłkarskiej Ligi Polskiej.


Czytaj jeszcze:

5 / 5. Ocen: 2

Mateusz Wolski

Kilkanaście lat w zawodzie dziennikarza sportowego, na Sport1.pl zajmuje się zapowiedziami meczów, analizami i aktualnościami ze świata sportu.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x