Rafael Nadal nie zagra w Roland Garros 2023! Co z Igą Świątek?

To już przesądzone, Rafael Nadal nie wystąpi w tegorocznej edycji wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu!!! Decyzję ogłosił sam zainteresowany podczas czwartkowej konferencji prasowej. Głos w sprawie swojego urazu zabrała też Iga Świątek, ale w jej przypadku jeszcze nic nie jest przesądzone.

Roland Garros 2023 bez Rafaela Nadala! (Fot.: Pixabay)

Tegoroczny Roland Garros bez Rafaela Nadala

Konferencja Rafael Nadal odbyła się w czwartkowe popołudnie i rozwiały wszelkie wątpliwości związane ze startem hiszpańskiego tenisisty w tegorocznym Roland Garros, drugim w 2023 roku turnieju Wielkiego Szlema. Legenda paryskich kortów, czternastokrotny triumfator French Open, przegrał niestety wyścig z czasem. Przerwa spowodowana kontuzją potrwa dłużej niż się spodziewano, co wyklucza występ w Paryżu.

„Nie będę w stanie zagrać we French Open. Przez ostatnie cztery miesiące robiłem, co mogłem, ale nie byliśmy w stanie znaleźć rozwiązania problemu, którego nabawiłem się w Australii. Nie czuję się na siłach, aby rywalizować na takim poziomie, na jakim bym chciał w Roland Garros. Nie mam zamiaru tylko uczestniczyć w tym turnieju i prezentować niski poziom (…) Pragnę godnie pożegnać się ze wszystkimi turniejami, które miały olbrzymi wpływ na moją karierę i które znaczą dla mnie bardzo wiele, dlatego chcę przygotować się do udziału w nich najlepiej jak to możliwe (…) Moją ambicją jest cieszenie się tenisem w przyszłym roku, który najprawdopodobniej będzie moim ostatnim w profesjonalnej karierze. Taki jest mój plan – wyjawił Rafael Nadal.

Wielka szkoda, że Rafy Nadala zabraknie podczas Roland Garros 2023, ale taki mistrz sam wie najlepiej, co jest dla niego najlepsze. 36-letni zawodnik zna swój organizm jak nikt inny, więc tę decyzję trzeba po prostu uszanować i życzyć jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia i wysokiej formy.

Czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023? Co z kontuzją?

Od wczoraj pod znakiem zapytania stoi również występ Igi Świątek, która tak jak Hiszpan miała bronić w Paryżu tytułu i 2000 rankingowych punktów, ale niestety doznała kontuzji. Polka po raz kolejny zabrała głos w mediach społecznościowych, uspokajając nieco wszystkich fanów.

Po weekendzie powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat urazu liderki światowego rankingu oraz odpowiedź na pytanie, czy Polka zagra w Paryżu.

Źródło: meczyki.org/Roland Garros

5 / 5. Ocen: 3

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X