PZPN podpisał umowę z TVP! Telewizja Polska z nowymi prawami do transmisji

To już oficjalne! Telewizja Polska (TVP) pozyskała wyłączne prawa do transmitowania piłkarskich rozgrywek takich jak: Fortuna 1. Liga, 2. Liga, Fortuna Puchar Polski i Superpuchar Polski w piłce nożnej mężczyzn, a także Orlen Ekstraliga i finał Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet! Do tego mecze reprezentacji Polski kobiet, męskich reprezentacji młodzieżowych i drużyny narodowej w futsalu!!! To wszystko zobaczą w najbliższych latach widzowie TVP.

TVP pokaże 1717 meczów do 2027 rok! (Fot.: PZPN via Łączy Nas Piłka on YT)

Polska piłka w TVP aż do 2027 roku

Jak poinformowały w poniedziałek Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) i Telewizja Polska S.A. w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 widzowie publicznego nadawcy zobaczą co najmniej 99 meczów Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym (w tym wszystkie mecze od fazy 1/8 rozgrywek), a także blisko 1500 wybranych meczów Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi oraz Superpuchar Polski. TVP zwiększy ponadto, w ramach obecnej umowy na sezon 2023/2024, liczbę transmitowanych meczów 2. Ligi. Łącznie mowa o ponad 1700 meczach, czym pochwalił się na portalu X (dawniej Twitter) redaktor naczelny TVP Sport, Sebastian Staszewski:

Współpraca pomiędzy TVP i PZPN-em zakłada również transmisje wybranych meczów Orlen Ekstraligi Kobiet oraz finału Orlen Pucharu Polski Kobiet, a także zmagań młodzieżowych reprezentacji mężczyzn (od U-15 do U-21), reprezentacji kobiet (U-19 i seniorki) i reprezentacji w futsalu. Takiej dawki polskiego futbolu u publicznego nadawcy nie było nigdy w historii.

„Piłka nożna jest ukochanym sportem Polaków. Utożsamiamy się z naszymi drużynami i niezależnie od tego, w jakiej grają lidze, są dla nas najlepsze na świecie. Ambicją telewizji publicznej jest dać w kanale bezpłatnym dostęp do jak największej liczby polskich rozgrywek. Cała Polska będzie mogła zobaczyć swoje drużyny tylko w Telewizji Polskiej. TVP jest razem z kibicami każdej polskiej drużyny. Od wielkiej metropolii po najmniejszą miejscowość. Dzięki tej umowie możemy być bliżej siebie” – powiedział Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Reprezentacja Polski na żywo w internecie!

Warto podkreślić, że Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa do transmisji meczów nie tylko w telewizji linearnej, ale też w Internecie, aplikacjach mobilnych, a także Smart TV i telewizji hybrydowej. W ramach współpracy TVP otrzyma tytuł „Główny Partner Telewizyjny” dla wszystkich ujętych w umowie rozgrywek, a logotypy publicznego nadawcy będą eksponowane m.in.: w materiałach reklamowych, na stronach internetowych, obiektach sportowych i biletach.

„Misją Polskiego Związku Piłki Nożnej jest popularyzacja futbolu w naszym kraju. Dzięki umowie z Telewizją Polską rozgrywki zarówno męskie, kobiece, jak i młodzieżowe trafią do szerokiego grona odbiorców. Cieszymy się bardzo, że współpraca z tak wielkim podmiotem, jakim jest Telewizja Polska, będzie trwała przez trzy sezony. Publiczny nadawca, docierający niemal do każdego domu w naszym kraju, jest gwarantem tego, że rywalizacja na polskich boiskach będzie coraz chętniej oglądana. Mamy również nadzieję, że to przełoży się na frekwencję na piłkarskich stadionach na różnych szczeblach rozgrywkach” – powiedział Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od sezonu 2024/2025 na antenie TVP Sport emitowane będą także Magazyny Ligowe (Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi). Nowa umowa stwarza także możliwość wyprodukowania i transmisji przez kluby lub PZPN wybranych, niezagospodarowanych transmisyjnie meczów oraz ich udostępnienia (za zgodą TVP), m.in. nadawcom lokalnym.

1. miejsce w rankingu grudzień 2023 – STS

Legalny bukmacher STS zwycięzcą rankingu bukmacherów w miesiącu grudzień 2023. Sprawdź pełne zestawienie i wybierz dla siebie najlepszą stronę do obstawiania!

STS ranking bukmacherów

Konferencja prasowa TVP i PZPN (09.10.2023) [WIDEO]

Transmisje meczów za darmo w Betclic TV
Transmisje meczów za darmo w Betclic TV

Źródło: TVP, PZPN

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X