Puchar CEV: PGE Skra poznała pierwszego rywala!

PGE Skra Bełchatów, praktycznie jak co roku od dwóch dekad, będzie reprezentować Polskę w europejskich pucharach. W sezonie 2021/2022 żółto-czarni zagrają w Pucharze CEV, który można porównywać do piłkarskiej Ligi Europy. Siatkarze z Bełchatowa właśnie poznali pierwszego rywala. Z kim przyjdzie im się zmierzyć w 1/32 finału?

Puchar CEV: PGE Skra poznała pierwszego rywala! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Bośniacy na drodze PGE Skry w Pucharze CEV

Bełchatowscy siatkarze sezon 2020/2021 PlusLigi zakończyli na czwartej pozycji więc zabraknie ich w najbardziej prestiżowej Lidze Mistrzów CEV, ale nie w europejskich pucharach. W tegorocznej edycji rozgrywek organizowanych przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej, PGE Skra zagra w Pucharze CEV i właśnie poznała pierwszego rywala na drodze do wielkiego finału, która będzie się składać z pięciu etapów.

Jak łatwo się domyślić, znając siłę polskiej siatkówki i jej miejsce w hierarchii na Starym Kontynencie, PGE Skra była rozstawiona w 1/32 finału CEV Cup 2021/2022, a co za tym idzie na swojego rywala musiała poczekać, bo w 1/64 miała wolny los. Pierwszy przeciwnik został on wyłoniony z kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że żółto-czarni mieli zagrać z przegranym dwumeczu pomiędzy OK Mladost Brcko (Bośnia i Hercegowina) oraz Olympiakosem Pireus (Grecja). Rywalizacja to została ostatecznie rozstrzygnięta na korzyść zespołu spod Aten, który dwukrotnie zwyciężył bez straty seta.

Oznacza to, że Olympiakos pozostaje w walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a Bośniacy zagrają w Pucharze CEV z PGE Skrą. Wstępna data domowego meczu bełchatowian z OK Mladost została wyznaczona na wtorek 16 listopada (godzina 18:00). Jeśli termin ten ulegnie zmianie, bełchatowski klub poinformuje o tym w oficjalnym komunikacie prasowym. W przypadku pokonania Bośniaków, PGE Skra zmierzy się z Duklą Liberec.

Na koniec warto przypomnieć, że PGE Skra Bełchatów do tej pory czterokrotnie grała w Pucharze CEV. Najdalej doszła do półfinału, a było to w sezonie 2013/2014. W walce o finał bełchatowianie ulegli w dwumeczu Gubierniji Niżny Nowogród.

Zanim jednak bełchatowscy siatkarze rozpoczną rywalizację na europejskich parkietach, czeka ich kilka spotkań w ramach PlusLigi. To najbliższe już w nadchodzący weekend. Mecz PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa o godzinie 20:30 w sobotę 16 października. Bezpośrednia transmisja na antenie Polsatu Sport.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X