PŚ w skokach narciarskich w Willingen: Próba generalna przed igrzyskami

Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie i skoczkinie świata mają rywalizować na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen.

fot. Andrzej Banas, Polska Press

Zmagania na skoczni może jednak zakłócić wiatr.

Teraz na najlepszych skoczków i skoczkinie świata czeka weekend z zawodami na największej dużej skoczni świata w Willingen. Będą to ostatnie pucharowe starty przed XXIV Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022. W poniedziałek większość ekip wyruszy w podróż do Chin, zaś na czwartek 3 lutego zaplanowano już pierwsze sesje treningowe na skoczni w Zhangjiakou. Ze względu na mało ilość uczestniczek i uczestników zawodów zamiast kwalifikacji w piątek wieczorem odbędą się prologi.

Program zawodów na piątek w Willingen zakłada przeprowadzenie sesji treningowej oraz prologu u kobiet i mężczyzn, a także pierwszego tej zimy konkursu drużyn mieszanych ( po treningach poznamy składy drużyn) . W sobotę i niedzielę zaś rozegrane mają zostać zawody indywidualne pań i panów.

Na liście startowej piątkowego prologu pań znajdują się nazwiska 28 zawodniczek z dziesięciu reprezentacji narodowych. Na starcie ujrzymy dwie Polki które znalazły się w składzie na igrzyska – Nicole Konderlę oraz Kingę Rajdę. W gronie faworytek do zwycięstwa w konkursie indywidualnym wymienia się m.in Maritę Kramer z Austrii, Katharinę Althaus czy Słowenki Emę Klinec czy Nikę Kriznar.

Z kolei do prologu mężczyzn zgłoszonych zostało 47 skoczków z czternastu państw, w tym pięciu reprezentantów Polski – Stefan Hula , Paweł Wąsek , Dawid Kubacki , Piotr Żyła oraz Kamil Stoch. Mimo okrojonej stawki u Panów zobaczymy w akcji m.in lidera Pucharu Świata Karla Geigera, Japończyka Ryoyu Kobayashiego czy Norwegów Mariusa Lindvika i Halvora Egnera Graneruda .

Największym problemem organizatorów będzie wiatr , który w sobotę może osiągnąć prędkość nawet do 9 m/s.

Oficjalnym rekordzistą Muehlenkopfschanze (HS147) jest Klemens Murańka. Reprezentant Polski podczas ubiegłorocznych kwalifikacji w Willingen poszybował na odległość 153 metrów.

Transmisję z konkursu drużyn mieszanych przeprowadzą TVN (15:35), Eurosport 1 (15:30)

Z kolei prolog mężczyzn pokażą „na żywo” Eurosport 1 (17:45)

0 / 5. Ocen: 0

Paweł
Paweł
Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka, lubię grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Podobne do: PŚ w skokach narciarskich w Willingen: Próba generalna przed igrzyskami

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P