Przed nami weekend hitów w PlusLidze! (Plan transmisji na 18-21 lutego)

Rozpoczynający się dzisiaj 21. kolejka PlusLigi zapowiada nam się szalenie interesująco. Podczas najbliższego weekendu z „Ligą Mistrzów Świata” będziemy świadkami kilku hitów, ze starciem Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów na czele. Nie mniej interesująco powinno być w Zawierciu i w Gdańsku. Pisząc krótko, będzie się działo!!!

Przed nami weekend hitów w PlusLidze! (Plan transmisji na 18-21 lutego) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Zapowiedź 21. kolejki PlusLigi

Rywalizację już w ósmej kolejce rundy rewanżowej sezonu zasadniczego PlusLigi 2021/2022 rozpoczniemy w piątek o godzinie 20:30, kiedy to rozpocznie się spotkanie pomiędzy Cuprum Lubin a LUK Lublin. Celem obu zespołów na ten sezon było utrzymanie w elicie i wiele wskazuje na to, że akurat ten plan uda się zrealizować, choć forma ostatnio bardzo przeciętna. Jest trochę problemów kadrowych po obu stronach, ale generalnie mowa o dość porównywalnych ekipach, jeśli chodzi o potencjał. Pierwszy mecz po tie-breaku wygrali lublinianie, nie powinno zdziwić nikogo, jeśli również dziś do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych będzie aż pięć setów.

Wielkie granie rozpoczniemy jednak w sobotę o godzinie 14:45, kiedy to rozpocznie się ligowy klasyk, czyli konfrontacja Asseco Resovii Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów. Budzi ona od wielu lat ogromne emocje nie tylko wśród kibiców obu drużyn, ale generalnie w całej siatkarskiej Polsce.

„Takie mecze wyzwalają dodatkowe pokłady emocji i woli walki. Zawodników nie trzeba mobilizować i motywować. Sami doskonale wiedzą kto stoi po drugiej stronie siatki. W składach Asseco Resovii i PGE Skry mamy renomowanych zawodników. Jak nic możemy spodziwać się dobrego meczu.”– uważa mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski (cytat za pzps.pl).

Na dokładkę fani „Ligi Mistrzów Świata” w sobotę dostaną pojedynki Aluronu CMC Warty Zawiercie z Jastrzębskim Węglem oraz GKS-u Katowice ze Stalą Nysa. Zwłaszcza to pierwsze zapowiada nam się smakowicie, bo Mistrzowie Polski mają z „Jurajskimi Rycerzami” rachunki do wyrównania. Wszak jastrzębianie w pierwszej rundzie przegrali na własnym parkiecie 2:3.

Niedziela z PlusLigą to dwa kolejne pojedynki. O 14:45 rozpocznie się starcie Ślepska Malow Suwałki z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która ma prawo być zmęczona po europejskich wojażach (Słowenia-Syberia-Włochy), a niespełna trzy godziny później kolejny z hitów 21. serii gier, czyli rywalizacja Trefla Gdańsk z Projektem Warszawa.

Rozpoczynającą się w piątek kolejkę zakończy pojedynek Indykpolu AZS Olsztyn z Cerrad Enea Czarnymi Radom, w której będzie można zobaczyć kilku zawodników okrzykniętych przez Ireneusza Mazura objawieniami PlusLigi 2021/2022, z Toreyem Defalco na czele. Początek o godzinie 17:30!

PlusLiga: Plan transmisji 21. kolejki

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Przed nami weekend hitów w PlusLidze! (Plan transmisji na 18-21 lutego)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P