Przed nami 12. kolejka PKO Ekstraklasy! (Zapowiedź i plan transmisji)

Od piątku do niedzieli (22 – 24 października) rozgrywana będzie 12. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Podczas niej czeka nas szereg interesujących pojedynków, ale na pierwszy plan wybija się rywalizacja pomiędzy Piastem Gliwice i Legią Warszawa, która może zdecydować o przyszłości trenera Czesława Michniewicza w stołecznym klubie. Tradycyjnie dzień przed meczem poznaliśmy obsadę sędziowską poszczególnych meczów oraz plan transmisji telewizyjnych na cały weekend. Jak to wygląda w szczegółach?

Przed nami 12. kolejka PKO Ekstraklasy! (Zapowiedź i plan transmisji) [Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe]

PKO Ekstraklasa: Obsada sędziowska 12. kolejki (22-24.10.21)

Najważniejszy mecz 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2021/2022, czyli wspomniane na wstępie starcie w Gliwicach, poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka, któremu na VAR pomagać będzie między innymi Tomasz Musiał. Mecz Piast Gliwice – Legia Warszawa o godzinie 20:00 w niedzielę 24 października. Legia będzie świeżo po meczu pucharowym z SSC Napoli we Włoszech, więc szykuje się podwójnie ciężkie zadanie dla Czesława Michniewicza i jego podopiecznych. Szczęście w nieszczęściu, że „Piastunki” też mają swoje problemy, co było widać podczas szczęśliwie zremisowanego 1:1 meczu z Górnikiem w Łęcznej.

Najbliższą serię gier polskiej ekstraklasy rozpocznie właśnie starcie beniaminka z Lubelszczyzny, który zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom, który również w minionym sezonie występował na zapleczu elity. Patrząc na sytuację obu ekip w tabeli, można mówić o „meczu za sześć punktów”. Rozjemcą w tym przypadku będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku. Również w piątek czeka nas mecz lidera, Lecha Poznań z Wisłą Płock, który poprowadzi Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

W sobotę 23 października czekają nas aż cztery potyczki o ligowe punkty. Już o 12:30 Daniel Stefański rozpocznie pojedynek Rakowa Częstochowa z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Dwie i pół godziny później rozpędzona Lechia Gdańsk rozpocznie rywalizację z grającym w kratkę Górnikiem Zabrze, a mecz ten poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Następnie o 17:30 Paweł Raczkowski, również ze stolicy, zacznie konfrontację Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok, a o 20:00 Piotr Lasyk z Bytomia rozpocznie hit dnia, za jaki należy uznać potyczkę Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław.

Niedzielny hit kolejki, poprzedzą spotkania zaplanowane na 15:00 i 17:30. Piłkarską niedzielę z PKO Ekstraklasą rozpoczniemy pojedynkiem Zagłębia Lubin z Cracovią, do prowadzenia którego wyznaczono Bartosza Frankowskiego z Torunia. Przystawką przed daniem głównym będzie natomiast rywalizacja walczących o utrzymanie Warty Poznań i Stali Mielec, w której arbitrem będzie Krzysztof Jakubiak z Siedlec.

Plan transmisji 12. kolejki PKO Ekstraklasy 2021/2022

Niezmiennie od wielu już lat, kibice piłkarscy w Polsce będą mogli zobaczyć na żywo wszystkie ligowe starcia nadchodzącego weekendu u głównego nadawcy telewizyjnego. Jak wygląda szczegółowa rozpiska Canal+ na weekend 22-24 października 2021?

Plan transmisji 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy w CANAL+:

Piątek 22 października
17:40 Radomiak Radom – Górnik Łęczna
, CANAL+SPORT
komentarz: Bartosz Gleń, Michał Żewłakow
20:00 – 23:00 Super Piątek, CANAL+SPORT
prowadząca: Daria Kabała-Malarz; gość: Maciej Murawski
20:25 Lech Poznań – Wisła Płock, CANAL+SPORT
komentarz: Michał Mitrut, Radosław Majdan


Sobota 23 października
12:10 Raków Częstochowa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
, CANAL+SPORT
komentarz: Filip Surma, Kamil Kosowski
14:40 Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze, CANAL+SPORT
komentarz: Bartosz Gleń, Wojciech Jagoda
17:10 Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok, CANAL+SPORT
komentarz: Michał Mitrur, Maciej Murawski
19:30 Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, CANAL+SPORT
komentarz: Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski
22:00 Liga+, CANAL+SPORT
prowadzący: Michał Wodziński; goście: Andrzej Juskowiak, Marcin Baszczyński

Niedziela 24 października
14:40 KGHM Zagłębie Lubin – Cracovia
, CANAL+SPORT
komentarz: Robert Skrzyński, Grzegorz Mielcarski
17:10 Warta Poznań – Stal Mielec, CANAL+SPORT2
komentarz: Piotr Glamowski, Wojciech Jagoda
19:30 Piast Gliwice – Legia Warszawa, CANAL+SPORT
komentarz: Adam Marchliński, Marcin Baszczyński
22:00 Liga+Extra ze stadionu Piasta, CANAL+SPORT
prowadzący: Bartosz Gleń, Krzysztof Marciniak

Poniedziałek 25 października
20:00 Ekstraklasa po godzinach
, CANAL+SPORT
prowadzący: Filip Surma

Tradycyjnie wybrany mecz pokaże też Telewizja Polska. W przypadku 12. kolejki spotkań będzie to sobotnia rywalizacja Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok. Początek przedmeczowego studia w TVP Sport od godziny 16:55.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X