Prokuratura nakazuje aresztowanie youtubera Stuu

Dziś po południu Prokuratura Okręgowa w Warszawie postanowił wydać postanowienie zarzutów o tymczasowe aresztowanie oraz wystawienie listu gończego na youtuberze Stuarta B znany inaczej jako Stuu. Samemu influencerowi grożą zarzuty dokonania czynów o charakterze pedofilskim i rozpijania małoletnich osób.

Bohater afery PandoraGate w poważnych kłopotach. Foto: Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Po materiałach Sylwestra Wardęgi i Konopskiego opublikowane na YouTube na temat afery Pandora Gate, gdzie wspomniany Stuu jest główną postacią tego skandalu obyczajowego. Youtuber w 2014 roku pisał do niepełnoletnich osób, zapraszając między innymi do jego mieszkania, a także wysyłał im prywatne wiadomości o podtekście seksualnym.

Do samej sprawy odniósł się dziś na platformie X wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha, który potwierdził informację o postawieniu zarzutów wobec youtubera o pseudonimie Stuu.

Wydaje się więc, że jest tylko kwestia najbliższych dni, aż sam podejrzany trafi w ręce polskich służb. Według informacji, jakich mogliśmy dowiedzieć się w tym tygodniu Stuu przebywa obecnie w Anglii.

Za przestępstwa seksualne z wykorzystaniem małoletniej osoby Stuartowi B grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 15 lat.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x