PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki: #VolleyWrocław obronił tytuł!

Dominatorki z Wrocławia wygrały po raz kolejny rozgrywki ligi letniej Polskiej Ligi Siatkówki. Drużyna #VolleyWrocław grała we wszystkich dotychczasowych finałach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki i po raz trzeci sięgnął po złote medale. W decydującym starciu wrocławianki pokonały widowiskowo grającą ekipę Grupy Azoty Chemika Police.

#VolleyWrocław wygrał PreZero Grand Prix PLS 2023! (Fot.: PLS)

#VolleyWrocław triumfował w Gdańsku

Na wstępie przypomnijmy, że ten wyjątkowy turniej, w którym czteroosobowe drużyny grają na piasku, wymyślono w 2020 roku, gdy z powodu pandemii rozgrywki ligowe zostały zakończone wcześniej i nie było wiadomo, czy nowy sezon halowy się rozpocznie. Mimo że normalność w sporcie wróciła, turniej pozostał i co roku zaczyna sezon, wywołując nie mniejsze emocje niż spotkania ligowe. Czwarta jego edycja rozpoczęła się w sobotę, medale rozdano we wtorek.

„Po raz kolejny stworzyliśmy dobre warunki do promocji TAURON Ligi w nowym środowisku, w letniej i przyjaznej atmosferze. Widać było po atmosferze panującej wokół boiska, że kibice świetnie się bawią i chcą dopingować nasze kobiece drużyny. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt, naszym sponsorom i partnerom, a także Telewizji Polsat, która pokazała wszystkie mecze na swoich sportowych antenach. Już teraz zapraszam na męską część, która w tym samym miejscu rozpocznie się w najbliższy czwartek 17 sierpnia” – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Mecze tegorocznej edycji PreZero Grand Prix PLS rozgrywano na Energa Stadionie Letnim tuż przy gdańskim molo Brzeźno, a po trzech dniach walki do fazy pucharowej awansowały: Grot Budowlani Łódź, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, UNI Opole, Grupa Azoty Chemik Police, #VolleyWrocław, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz i beniaminek TAURON Ligi – ITA TOOLS Stal Mielec.

Czytaj też: Mistrzostwa Europy siatkarek 2023: Terminarz i wyniki na żywo!

W zgodnej opinii najlepiej prezentowały się i miały najwyższą odporność na upał i zmęczenie – we wtorek półfinaliści rozegrali po trzy spotkania – ekipy z Wrocławia i Polic. Ta pierwsza to żadna niespodzianka, #VolleyWrocław zagrał bowiem we wszystkich dotychczasowych finałach PreZero Grand Prix PLS. W wielkim finale dotychczasowe dominatorki PreZero Grand Prix wyszły na prowadzenie 1:0, w drugim secie trwała walka punkt za punkt, ale to mistrzynie wygrały kluczowy mecz 2:0.

Uwielbiamy ten turniej, niech się odbywa co roku, a my możemy przyjeżdżać nad polskie morze i wygrywać – cieszył się po spotkaniu Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław, a MVP turnieju Agata Wawrzyńczyk dodała: – Cieszymy się z sukcesu, dziś było naprawdę ciężko. Dałyśmy radę jako drużyna, na boisku było nas sporo do cieszenia się. Na szczęście zamknęłyśmy to spotkanie w dwóch setach, bo nie wiem jakby wyglądał trzeci set.

Złoty #VolleyWrocław grał w składzie: 7. Aleksandra Stadnik, 8. Magdalena Saad, 10. Agata Wawrzyńczyk, 11. Adrianna Szady, 15. Agnieszka Wołoszyn, 17. Aleksandra Chyła, 19. Kinga Legieta, 33. Kinga Stronias.

W walce o brąz lepsze okazały się siatkarki UNI Opole, które 2:0 pokonały BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. W czwartek rywalizację na piasku rozpoczną kluby, które za dwa miesiące rywalizować będą w PlusLidze 2023/24 (znamy terminarz!).

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

Wyniki finałów PreZero Grand Prix PLS 2023

Ćwierfinały:

  • OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:2,
  • Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz 2:0,
  • #VolleyWrocław – ITA TOOLS Stal Mielec 2:1,
  • UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 2:1.

Półfinały:

  • BKS BOSTIK ZGO – Grupa Azoty Chemik 0:2,
  • #VolleyWrocław – UNI Opole 2:0.

Mecz o 3. miejsce:

  • BKS BOSTIK ZGO – UNI Opole 0:2.

Finał:

  • Grupa Azoty Chemik – #VolleyWrocław 0:2.

Pełne wyniki PreZero Grand Prix PLS 2023 na oficjalnej stronie internetowej TAURON Ligi: https://www.tauronliga.pl/summerCup/s/games.html.

Fotogaleria z finałów PreZero Grand Prix PLS 2023

Źródło: PLS/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X