PreZero Grand Prix PLS: We wtorek poznamy medalistki! [Terminarz, wyniki, transmisje]

We wtorek 15 sierpnia na gdańskiej plaży wyłonione zostaną medalistki czwartej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix PLS. W poniedziałek zakończyła się faza grupowa rozgrywek. Do dalszych gier awansowało osiem drużyn z TAURON Ligi, w tym triumfatorki sprzed roku #VolleyWrocław.

Kiedy finały PreZero Grand Prix PLS 2023? (Fot.: PLS)

Faza PreZero Grad Prix PLS 2023 zakończona

Po ostatnich poniedziałkowych meczach grę w fazie pucharowej zapewniły sobie: Grot Budowlani Łódź, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, UNI Opole, Grupa Azoty Chemik Police, #VolleyWrocław, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz i beniaminek TAURON Ligi – ITA TOOLS Stal Mielec. Już we wtorek poznamy zwycięzcę i medalistów PreZero Grand Prix PLS.

Czytaj też: EuroVolley 2023: Kiedy grają siatkarki? Godziny meczów

Turniej, w którym czteroosobowe drużyny grają na piasku wymyślono w 2020 roku, kiedy z powodu pandemii rozgrywki ligowe zostały zakończone wcześniej i nie było wiadomo, czy nowy sezon halowy się rozpocznie. Mimo że normalność w sporcie wróciła, turniej pozostał i co roku zaczyna sezon, wywołując nie mniejsze emocje niż spotkania ligowe. Od soboty w Gdańsku trwają mecze grupowe, medale rozdane zostaną już we wtorek.

„Najbardziej podoba mi się to, że gramy w Gdańsku, mamy okazję wejść do wody, integrować się i tworzyć widowiska dla kibiców” – mówi Paulina Damaske, przyjmująca BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. „Gdy wychodzimy na boisko to zawsze chcemy wygrać, fajnie że udało nam się awansować do ćwierćfinałów” – dodaje.

Czytaj też: Memoriał Wagnera 2023 już od 18 sierpnia!

Jako pierwsze w Gdańsku rywalizują siatkarki, po nich od czwartku 17 sierpnia zagrają panowie z PlusLigi. Tytułu u pań broni #VolleyWrocław, który w każdym z trzech turniejów grał w finale – w pierwszym przegrał z Pałacem Bydgoszcz, a w kolejnych pokonał LOS Nowy Dwór i Grupę Azoty Chemika Police. W tym roku też jest faworytem, bo ma w składzie m.in. Magdalenę Saad oraz Agatę Wawrzyńczyk, z którą była już libero wrocławskiej drużyny występuje w zawodach plażowych.

„Cieszę się, że moim zawodniczkom podoba się gra na piachu, bawią się nią” – mówi Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław. „Za każdym razem byliśmy w finale tych rozgrywek, więc na pewno apetyty na medale mamy. Jesteśmy już w ćwierćfinale, we wtorek wszystko będzie jasne” – dodaje.

Mecze eliminacyjne grano na plaży w Brzeźnie od soboty. Drużyny PreZero Grand Prix podzielono na trzy grupy, w których każdy zagrała z każdym. Przypomnijmy, że gra się do zdobycia 25 punktów lub dwupunktowej przewagi, a do zwycięstwa potrzeba wygrania dwóch setów – jeśli konieczny jest trzeci, jest rozgrywany do 15 punktów.

Finały PreZero Grand Prix PLS 2023: Terminarz i plan transmisji

Ćwierćfinały PreZero Grand Prix PLS 2023:

  • 15.08.2023 (09:00): OnlyBio Pałac Bydgoszcz vs BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała,
  • 15.08.2023 (10:15): Grupa Azoty Chemik Police vs Energa MKS Kalisz,
  • 15.08.2023 (11:30): #VolleyWrocław vs ITA TOOLS Stal Mielec,
  • 15.08.2023 (12:45): UNI Opole vs Grot Budowlani Łódź.

Półfinały PreZero Grand Prix PLS 2023:

  • 15.08.2023 (14:00): Półfinał nr 1,
  • 15.08.2023 (15:15): Półfinał nr 2.

Mecz o medale PreZero Grad Prix PLS 2023:

  • 15.08.2023 (16:30): Mecz o brązowy medal,
  • 15.08.2023 (17:45): Mecz o złoty medal.

Wszystkie wyniki ligi letniej można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej TAURON Ligi. Relacja na żywo na sportowych antenach Telewizji Polsat, a wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Źródło: volley24.pl/PLS

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X