Poznaliśmy uczestników Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce kobiet i mężczyzn!

Można powiedzieć, że tegoroczny sezon reprezentacyjny w świecie siatkówki jest już praktycznie za nami. Zawodniczki i zawodnicy rozjechali się do klubów, gdzie lada dzień rozpoczną ligową i pucharową rywalizację. Mistrzostwa kontynentalne, które wieńczyły zmagania drużyn narodowych w 2021 roku, wyłoniły też komplet uczestników Mistrzostw Świata 2022 kobiet i mężczyzn. Kto znalazł się w tym gronie?

Poznaliśmy uczestników Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce kobiet i mężczyzn! (Fot.: FIVB)

Lista uczestników MŚ 2022 siatkarek

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła na swojej oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych wszystkich 24 uczestników przyszłorocznych Mistrzostw Świata 2022 kobiet, które odbędą się w dwóch krajach, w Holandii i Polsce. Ma imprezie tej zadebiutuje Kolumbia. Nie zabraknie też Biało-Czerwonych, które wracają do elity po 12 latach przerwy. Nasze siatkarki udział w mistrzostwach miały zapewnione jako współgospodarz. Z tego przywileju skorzystały też Holenderki i broniący tytułu Serbki.

Holendersko-polski turniej odbędzie się w dniach 23 września – 15 października, czyli blisko dwa tygodnie po zakończeniu rywalizacji siatkarzy. Wypada mieć nadzieję, że reprezentacja Polski siatkarek, już pod wodzą nowego selekcjonera, spisze się lepiej niż w EuroVolleyW 2021, gdzie nie zrealizowała celu, jakim był awans do czołowej czwórki.

Poznaliśmy uczestników Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce kobiet i mężczyzn! (Fot.: FIVB)

MŚ 2022 siatkarzy: Lista uczestników

Podobnie jak w przypadku siatkarek, również w rywalizacji siatkarzy udział wezmą 24 drużyny narodowe, w tym broniąca tytułu, z 2018 i poniekąd z 2014 roku, reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni mieli zagwarantowany udział jako triumfatorzy poprzedniej edycji, podobnie jak gospodarz imprezy, Rosja, która będzie występować pod szyldem Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej.

Kiedy dokładnie odbędzie się siatkarki mundial? Mecz otwarcia zaplanowano na 26 sierpnia w Sankt Petersburgu, a spotkania o medale na 11 września w Moskwie. Łącznie miast-gospodarzy będzie aż dziesięć. Poza już wspominanymi: Ufa, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Kemerowo, Krasnojarsk, Kaliningrad, Kazań i Jarosław.

W gronie uczestników znalazł się tylko jeden debiutant. Mowa o reprezentacji Kataru. Nie jest to wielkie zaskoczenie, bo Katarczycy już od wielu lat inwestują w siatkówkę i w końcu inwestycja ta zaczyna im się spłacać.

Uczestnicy Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn:

Gospodarz: Rosja
Obrońca tytułu: Polska
AVC Continental Championship 2021: Iran, Japonia
CAVB Continental Championship 2021: Tunezja, Kamerun
CEV Continental Championship 2021: Włochy, Słowenia
CSV Continental Championship 2021: Brazylia, Argentyna
NORCECA Continental Championship 2021: Portoryko, Kanada
FIVB Senior World Ranking: Francja, USA, Serbia, Kuba, Holandia, Niemcy, Meksyk, Turcja, Egipt, Katar, Bułgaria, Chiny

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X