Poznaliśmy drużynę marzeń Mistrzostw Europy siatkarek!

Niespełna tydzień po wielkim finale CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej kobiet, w którym Włoszki pokonały w Belgradzie Serbki, Europejska Konfederacja Siatkówki ogłosiła drużynę marzeń turnieju EuroVolleyW, która została wyłoniona za pośrednictwem sondy internetowej, w której oddano dwa miliony głosów!

Poznaliśmy drużynę marzeń Mistrzostw Europy siatkarek! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Wyłoniono dream team EuroVolleyW 2021

Ogromna liczba głosów oddanych zaledwie w ciągu jednej doby świadczy o rosnącej popularności siatkówki na Starym Kontynencie, również tej w wykonaniu pań. Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji o medale CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet ogłoszono najlepszą zawodniczkę całego turnieju, którą została włoska atakująca Paola Egonu, główna strzelba Italii.

W ocenie kibiców najlepszą atakującą całej imprezy była jednak Serbka Tijana Bosković, która zgarnęła blisko 60% wskazań fanów. Bardzo wyrównana była walka o tytuł najlepszej rozgrywającej, ale ostatecznie stosunkiem głosów 50% do 40% Włoszka Alessia Orro wyprzedziła Serbkę Maję Ognjenović. Jak to wyglądało na pozostałych pozycjach?

Na środku siatki rywalizację z koleżankami po fachu wygrały w oczach kibiców Turczynka Eda Erdem i Włoszka Anna Danesi. Z kolei najlepsze przyjmujące to kapitan reprezentacji Włoch Miriam Sylla oraz jej koleżanka z drużyny narodowej Elena Pietrini. Skład uzupełniła libero Monica De Gennaro, również z ekipy mistrzyń Starego Kontynentu.

Przypominamy, że poza Włoszkami i Serbkami na podium stanęły też Turczynki, które w meczu o brąz pokonały 3:0 Holandii. Brązowe medalistki to też pogromczynie polskiej drużyny narodowej, którą pokonały również do zera w ćwierćfinale EuroVolleyW 2021.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button