Poznaliśmy asystentów Kiko Ramireza w Wiśle Kraków

Nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków Hiszpan – Kiko Ramirez, pojawił się wczoraj w Krakowie, gdzie od razu ujawnił swoich asystentów, którzy będą mu pomagać przy poszukiwaniu zawodników do krakowskiej drużyny, czy w współpracy pomiędzy dyrektorem sportowym a trenerem Radosławem Sobolewskim.

Kiko Ramirez przedstawił swoich pomocników, którzy pomogą mu w Wiśle Kraków. Foto: Wisła Kraków/ Twitter

Hiszpańscy współpracownicy pomogą Kiko Ramirezowi w Wiśle Kraków

Tymi asystentami są dwaj Hiszpanie – Samuel García Martín oraz Juan Manuel Barroso González. O pierwszym pomocniku Kiko Ramireza wiemy tyle, że jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Barcelonie, a ponadto posiada licencję trenerską UEFA B. Doświadczenie zawodowe zbierał między innymi w C.E. L’Hospitalet oraz w Barca Academy Warszawa i Escola Varsovia, gdzie przez 9 lat pełnił rolę szkoleniowca i prowadził zespoły według metodologii FC Barcelony. Posługuje się biegle czterema językami (hiszpańskim, katalońskim, polskim oraz angielskim). W Wiśle Kraków będzie odpowiedzialny za pomoc w komunikacji w dziale sportu i w płynnym wprowadzaniu zawodników do pierwszej drużyny, a także w bieżącej współpracy Dyrektora Sportowego z Trenerem. 

Natomiast Juan Manuel Barroso González ukończył studia na Uniwersytecie Camilo José Cela. Posiada 15-letnie doświadczenie w skautingu, głównie na szczeblu La Ligi, poznając tym samym międzynarodowe rynki piłkarskie. W jego CV widnieją również takie kluby, jak Real Murcia, Toledo CF czy Eibar SD, gdzie między innymi sprawował funkcję Dyrektora Sportowego. Z kolei w ostatnim czasie pełnił rolę Dyrektora Akademii i Asystenta Dyrektora Sportowego w Rayo Vallecano. Przy R22 stanowić będzie organ doradczy Dyrektora Sportowego, pomagając w poszukiwaniach zawodników mających zasilić drużynę Białej Gwiazdy.

Dziś o godzinie 18:00 w Pawilonie medialnym Wisły Kraków odbędzie się oficjalna prezentacja nowego dyrektora sportowego Białej Gwiazdy – Kiko Ramireza. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale Youtube Wisły Kraków.

Źródło: Wisła Kraków

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x