Posypały się kary dla argentyńskich piłkarzy

Pierwsze konsekwencje dla Cristiana Romero i Giovaniego Los Celso po przerwanym meczu z Brazylią. Władze Tottenhamu nałożyły na piłkarzy kary finansowe. Co teraz dzieje się z samymi zainteresowanymi?

Posypały się kary dla argentyńskich piłkarzy

Reprezentacja Argentyny miała w ostatnią niedzielę zaplanowane spotkanie eliminacyjne przeciwko Brazylii. Dla piłkarzy tych krajów to niezwykle ważny pojedynek, dlatego każdy chciał na swój sposób przysporzyć się drużynie narodowej i stawić się na boisku. Mimo że władze Tottenhamu były temu przeciwne, Cristian Romero i Giovani Los Celso nie zrezygnowali z udziału w meczu.

Z racji tego, że wspomniani piłkarze przebywali w Wielkiej Brytanii, powinni poddać się kwarantannie w Brazylii, jednak tego nie zrobili. Mecz został przerwany przez tamtejszy sanepid i na razie nie wiadomo, czy zostanie wznowiony, czy może ogłoszony będzie walkower. Wiadomo za to, jakie konsekwencje czekają „zbuntowanych” przeciw restrykcjom.

Tottenham już ukarał zawodników

Sky Sports News poinformowało, że Tottenham nałożył kary finansowe na Cristiana Romero i Giovaniego Los Celso. Obaj zawodnicy przebywają już z innymi Argentyńczykami z Premier League – Emiliano Buendią i Emiliano Martinezem – w Chorwacji. Na Bałkanach mają przygotowywać się do kolejnych występów, a jednocześnie nie będą musieli odbywać kwarantanny po powrocie na Wyspy.

Chorwacja to kierunek nieprzypadkowy. Gdyby prosto z Ameryki Południowej którykolwiek z Argentyńczyków udał się do Wielkiej Brytanii, musiałby przez 10 dni przebywać w odosobnieniu. Chorwacja jest na tak zwanej „zielonej liście”, więc zawodnikom podobne konsekwencje w tym przypadku nie grożą.

Absencja w jednym meczu ligowym

Na pewno wspomniana czwórka piłkarzy nie będzie mogła wystąpić w spotkaniu eliminacyjnym przeciwko Boliwii. Totteham i Aston Villa będą musiały również poradzić sobie bez swoich zawodników przez jedno spotkanie ligowe, które zaplanowane jest na ten weekend.

Nieobecność kolegów z drużyny nie powinna szczególnie mocno wpłynąć na jakość piłkarską reprezentacji Argentyny. Zwycięzca tegorocznego Copa America jest na drugim miejscu w grupie eliminacyjnej do MŚ 2022. Liderem jest Brazylia, która zdobyła jak na razie komplet punktów.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Posypały się kary dla argentyńskich piłkarzy

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P