Polscy sportowcy z 25 medalami na Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020! Wielki gest gwiazdy reprezentacji!

W niedzielę 5 września końca dobiegły XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie. Największa grupa polskich sportowców już wróciła do kraju i spotkała się z niezwykle gorącym powitaniem przez kibiców i media na na Lotnisku Warszawa-Okęcie im. Fryderyka Chopina. Trudno się dziwić, bo nasi sportowcy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zdobywając w biało-czerwonych barwach aż 25 medali!

Polscy sportowcy z 25 medalami na Igrzyskach Paraolimpijskich Tokio 2020!

Udane igrzyska polskich paraolimpijczyków

Na terenie hali lotniskowej zorganizowano w niedzielę specjalną konferencję prasową, na której pojawili się nasi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2022. Od statystycznej strony impreza ta była nieco mniej udana dla naszej reprezentacji niż zmagania w Rio de Janeiro, ale dorobek medalowy jest i tak imponujący. Mowa o 25 medalach – 7 było złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Dla porównania, kilka tygodni temu polscy sportowcy z igrzysk przywieźli 14 krążków.

Głos podczas spotkania z mediami i kibicami poza oficjelami zabrała też między innymi Natalia Partyka. Polska gwiazda paratenisa stołowego zdecydowała się na wspaniały gest, deklarując oddanie na licytację charytatywną swojego złotego medalu, który wywalczyła w Tokio w grze drużynowej razem z Karoliną Pęk. Uzyskane w ten sposób środki zasilą Fundusz Stypendialny Natalii Partyki, który wsparł na starcie kariery m.in. Renatę Śliwińską, mistrzynię paraolimpijską z Tokio w pchnięciu kulą.

„Złoty medal dostarczył mi dużo radości, dumy i satysfakcji. Myślę, że moim kibicom również. Chciałabym, aby oprócz wielu wspaniałych emocji, które towarzyszyły mi w drodze po złoto, ten medal przyczynił się do czegoś dobrego i pozytywnego. Poszukuję sponsorów, którzy zechcieliby wesprzeć mój Fundusz Stypendialny, zanim ich znajdę wystawiam mój medal na licytację. Pieniądze z licytacji chciałabym przeznaczyć na pomoc w rozwoju kariery młodych sportowców, którzy z pewnością będą nam dostarczać wielu wspaniałych sportowych emocji.” – powiedziała Natalia Partyka.

Przypominamy, że Polskę podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio reprezentowało 89 zawodników i zawodniczek, którzy walczyli o medale w 12 dyscyplinach. 25 medali Biało-Czerwonych, w tym siedem złotych pozwoliło nam zająć siedemnaste miejsce w klasyfikacji medalowej, którą wygrali Chińczycy (96), przed Wielką Brytanią (41) i Stanami Zjednoczonymi (37).

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button