Polacy z brązowym medalem Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej!

Nasi najlepsi obecnie siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wywalczyli w Wiedniu brązowe medale Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce plażowej. W decydujących meczach turnieju Biało-Czerwoni ze zmiennym szczęściem rywalizowali z holenderskimi duetami.

Polacy z brązowym medalem Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Siatkówka plażowa: Polski duet z medalem ME 2021

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zameldowali się w strefie medalowej po kapitalnym występie w ćwierćfinałowej potyczce z hiszpańską parą Herrera/Gavira. To otworzyło im drogę do medali europejskiego czempionatu. W półfinałowym starciu przyszło im się zmierzyć z duetem Boermans/de Groot. Analitycy firm bukmacherskim w roli faworytów tego spotkania obsadzili polskich siatkarzy. Kantor/Łosiak prowadzili w pierwszym secie już nawet 19:16, ale od tego momentu przegrali pięć kolejnych akcji i tym samym pierwszą partię 19:21. W drugiej wszystko się posypało, przegrana 10:21 i 0:2 w całym meczu.

W meczu o brąz Polacy już nie pozwolili sobie nawet na krótki moment rozluźnienia i dopięli swego w dwóch partiach. Ich rywalami byli wyżej notowania Brouwer i Meeuwsen, ale to biało-czerwoni pokazali lepszą siatkówki i zasłużenie zwyciężyli 21:14 i 21:19. Tym samym pierwszy medal wielkiej imprezy dla pary Kantor/Łosiak stał się faktem, po ponad dziesięciu latach występów na piasku.

Patrząc całościowo na polską siatkówkę, wiedeński brąz to trzeci krążek w historii występów naszych siatkarzy w plażowej odmianie dyscypliny. Wcześnie dwukrotnie brązowe medale wywalczy duet Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, który na najniższym stopniu podium stawał w 2013 i 2016 roku. Dwa medale mają na koncie również nasze panie. Mowa o srebrze Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik z ME 2019 oraz brązowych medalach Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej na ME 2015.

Gwoli uzupełnienia, warto odnotować jeszcze, że w wielkim finale plażowych ME 2021 w Wiedniu po złoto sięgnęła norweska para Mol/Sorum, która pokonała 2:1 (21:19, 24:26, 15:12) duet Boermans/de Groot. To już ich czwarte złoto europejskiego czempionatu, ale i tak najcenniejszym medalem w ich dorobku jest złoto olimpijskie z Tokio.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Polacy z brązowym medalem Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P