Pogoń Szczecin w żałobie. Zmarł jej były piłkarz

W wieku 45 lat zmarł Edin Saranović, były piłkarz Pogoni Szczecin. Zawodnik grał w polskiej lidze w sezonie 2002/03.

Pogoń Szczecin w żałobie. Zmarł były piłkarz
Pogoń Szczecin w żałobie. Zmarł były piłkarz

Saranović nie żyje

Oficjalna strona internetowa Pogoni Szczecin podała informację o śmierci piłkarza w godzinach porannych w dniu 23 sierpnia. Zawodnik przeszedł zawał serca.

Edin Saranović to postać, którą kojarzyć powinni przede wszystkim nieco starci kibice „Portowców”. Sam futbolista urodził się 8 marca 1976 roju, natomiast w polskich rozgrywkach występował w sezonie 2002/03. W swojej karierze wystąpił łącznie w dwunastu spotkaniach ekstraklasy. Dla Pogoni zdobył jedną bramkę.

Mimo że Saranović w Polsce nie zagościł na długo, jago kariera nadal była kontynuowana po występach w Szczecinie. Zakończył ją dopiero w roku 2012. Miał za sobą występy w barwach takich drużyn jak NK Zadar, FK Sloboda Tuzla, NK Kamen Ingrad Velika, NK Medjimurje Cakovec, ND Primorje, Slaven Belupo Koprivnica czy FK Olimpik Sarajevo.

Najszybszy strzelec w historii

Ciekawostką jest fakt, że nadal do zmarłego piłkarza należy najszybsza bramka zdobyta w chorwackiej ekstraklasie. Saranović strzelił ją w 2004 roku, grając w zespole Kamen Ingrad Velika. Były piłkarz Pogoni wpakował futbolówkę do siatki w 10. sekundzie starcia z Interem Zapresić, co do dzisiaj daje mu miejsce na kartach historii tamtejszego sportu.

Jak informują bałkańskie media, Saranović kilka dnitemu przeszedł zawał serca, po którym przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Przyczyną takiego stanu rzeczy było niedotlenienie mózgu. Były piłkarz „Portowców” zmarł w dniu 22 sierpnia.

Rodzinie zmarłego składamy szczere kondolencje” – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie szczecińskiego klubu.

Minuta ciszy dla zmarłego?

Być może władze Pogoni zdecydują się na uczczenie minutą ciszy Saranovicia. Nastąpić to może w najbliższym spotkaniu, mimo iż ten nie odbędzie się na stadionie w Szczecinie. Tym samym, w którym prawdopodobnie zadebiutuje w barwach klubu Kamil Grosicki.

Pogoń Szczecin zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Po pięciu kolejkach ma na koncie 10 punktów – trzy wygrane i po jednym remisie oraz porażce. Najbliższy pojedynek szczecinian czeka w dniu 28 sierpnia. Zmierzą się wówczas z liderem, Lechem Poznań. Mecz odbędzie się o godzinie 17.30.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button