PlusLiga: Światowej klasy przyjmujący zastąpi Taylora Sandera w PGE Skrze?!

Nie ustają spekulacje na temat przyszłości Taylora Sandera w PGE Skrze Bełchatów. Amerykański przyjmujący podpisał kontrakt na nowy sezon, ale niektóre z mediów donoszą, że z powodów osobistych nie będzie występował w najbliższym czasie na Starym Kontynencie. Mniej więcej w tym samym czasie treningi z żółto-czarnymi rozpoczął Dick Kooy, Holender legitymujący się również włoskim paszportem, który ma za sobą występy w najmocniejszych ligach świata. Jak będzie przyszłość obu graczy?

PlusLiga: Światowej klasy przyjmujący zastąpi Taylora Sandera w PGE Skrze?! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Kooy zastąpi Sandera w PGE Skrze?

Informacje o tym, że Taylor Sander, pomimo przedłużenia w czerwcu umowy z PGE Skrą Bełchatów, nie będzie występował w startującym w październiku sezonie na parkietach PlusLigi pojawiły się w sieci kilka dni temu, a w ostatnich godzinach podchwyciły je największe portale sportowe w Polsce. Przyczyną rzekomego niewywiązania się z umowy, miałyby być sprawy osobiste zawodnika, który w związku z nimi nie chciałby wracać na Stary Kontynent. Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się w najbliższych tygodniach. Jak z tym problemem poradzi sobie PGE Skra Bełchatów, skoro większość klasowych graczy znalazła już nowe kluby?

Wiele wskazuje na to, że dziewięciokrotni mistrzowie naszego kraju znaleźli już następcę. Kilka dni temu Holender Dick Kooy rozpoczął treningi z PGE Skrą. Holenderski przyjmujący z włoskim obywatelstwem miał pomóc bełchatowianom podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu PlusLigi, ale wróbelki ćwierkają, że Holender związał się już z bełchatowskim klubem, co najmniej przedwstępną umową. Póki co nie ma jednak żadnego oficjalnego potwierdzenia.

„Podobnie jak w poprzednich sezonach, ze względu na przygotowania reprezentacji do mistrzostw Europy, nie rozpoczniemy treningów w pełnym składzie. Z naszej drużyny będzie tylko połowa chłopaków, dlatego do zespołu od pierwszych zajęć dołączy również Dick Kooy, który będzie się z nami przygotowywał. O ostatecznej decyzji i ewentualnym pozostaniu siatkarza w klubie zadecydują najbliższe tygodnie.” – mówił Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A., w momencie, gdy doświadczony zawodnik pojawił się na zajęciach.

Przypominamy, że 34-letni siatkarz mierzący 202 cm wzrostu ostatnio występował we włoskim Itas Trentino. Wcześniej reprezentował m.in. Gas Sales Piacenza, Dynamo Moskwa, Halkbank Ankara, El-Jaish SC Ad-Dauha, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Lube Banca Macerata, Casę Modena, VC Nesselande i Omniworld Almere. Jest również reprezentantem Holandii oraz Włoch jako naturalizowany zawodnik.

W swojej kolekcji Kooy ma m.in. złote medale mistrzostw Holandii i Turcji (dwa). Wygrał także Puchar Polski oraz Superpuchar Włoch i Turcji. Kooy stawał także na najniższym stopniu podium mistrzostw Włoch i Rosji. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PlusLiga: Światowej klasy przyjmujący zastąpi Taylora Sandera w PGE Skrze?!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P