PKO Ekstraklasa: Wisła Płock i Legia Warszawa nadrobią zaległości (Typy i analiza)

Dość nietypowo, bo w środę rozegrane zostanie spotkanie polskie ekstraklasy pomiędzy Wisłą Płock a Legią Warszawa. To oczywiście nadrabianie ligowych zaległości, po tym jak potyczka „Nafciarzy” z „Wojskowymi” została przełożona ze względu na start w eliminacjach europejskich pucharów tych drugich.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock i Legia Warszawa nadrobią zaległości (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Wisła Płock vs Legia Warszawa

Bez dwóch zdań faworytem tej konfrontacji są przyjezdni, którzy pomimo początkowych problemów są już w czołówce ligowej tabeli i pozostają głównym faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Gospodarzy czeka z kolei ponownie walka o ligowy byt, która będzie tym trudniejsza, że od sezonu 2019/2020 spadają aż trzy zespoły.

Ostatnimi czasy oba zespoły grają mocno w kratkę, ale od początku zmagań płocczanie zgromadzili na swoim koncie zaledwie siedem oczek, podczas gdy przyjezdni aż czternaście. To pokazuje różnicę.

Kod na bonus

O potencjale kadrowym ekip nie ma co się rozpisywać. Przepaść jest jeszcze większa. Warszawianie mają bardzo szeroki skład, a zespół z Płocka opiera się w dużej mierze na piłkarzach, którzy są na Legię za słabi. Grali w niej przeszłości, ale nie doszło do ich powrotnych transferów. To przypadki Furmana czy Rzeźniczaka.

„Wojskowi” Aleksandara Vukovicia spisują się bardzo solidnie w defensywie, co przy słabej dyspozycji formacji ofensywnej Wisły jest kolejną wskazówką, co do typu. Jeszcze wyraźniejszym sygnałem do grania w stronę gości jest jednak historia bezpośrednich spotkań.

Nowy cashback w BetClic

W historycznej stolicy Mazowsza, jaką jest Płock, Legia nie przegrała od szesnastu lat, zwyciężając w sześciu meczach (w tym po dogrywce w Pucharze Polski) i raz remisując. Nic nie wskazuje na to, żeby ta seria miała dziś dobiec końca.

Z tego też powodu rozważaliśmy wszystkie typy w stronę przyjezdnych. Prezentujemy wszystkie. Ostateczny wybór zależy od tego jak duże ryzyko jest się w stanie podnieść.

MeczTypKursBuk
Płock – Legia 2 (DNB)1.42Fortuna

Prognozy: 7/10.
Transmisje na żywo w Internecie: Wisła Płock – Legia Warszawa


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button