PKO Ekstraklasa: Raków podejmie Wisłę na zakończenie kolejki! (Typ i analiza)

14. kolejkę rozgrywek PKO Ekstraklasy zakończy pojedynek Rakowa Częstochowa z Wisłą Kraków, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Areną zmagań GIEKSA Arena w Bełchatowie.

PKO Ekstraklasa: Raków podejmie Wisłę na zakończenie kolejki! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Raków Częstochowa vs Wisła Kraków

Choć częstochowianie są de facto pozbawieni atutu własnego boiska, to właśnie w nich upatrujemy faworyta dzisiejszej konfrontacji. To oni w ostatnich tygodniach grają lepszą piłkę, co powinno przełożyć się na komplet punktów.

Po trzynastu spotkaniach podopieczni Marka Papszuna mają w swoim dorobku 15 oczek, czyli dokładnie o cztery punkty więcej od Wisły Kraków. Liczby te nie do końca jednak oddają to, co działo się w ostatnich tygodniach.

Raków wygrał 2 z 3 ostatnich spotkań ligowych. Mowa o potyczkach z Pogonią Szczecin i Śląskiem Wrocław. Do tego doszła porażka ŁKS-em Łódź, który po chwilowej zapaści znowu zaczął grać lepiej i opuścił strefę spadkową, a nawet awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Betfan kod promocyjny

Na tym tle „Biała Gwiazda” wypada fatalnie. Podopieczni Macieja Stolarczyka nie wygrali bowiem żadnego z siedmiu ostatnich meczów o ligowe punkty, a sześć poprzedzających starcie z Rakowem przegrywali. W tym 0:7 z Legią w Warszawie przed tygodniem.

Na obniżkę formy i fatalne rezultaty wpływ miały liczne kontuzje, które w połączeniu z wąską kadrą pokrzyżowały „Wiślakom” ambitne plany. Część graczy wraca już do zdrowia, ale muszą jeszcze odzyskać formę, co uda się najpewniej dopiero po listopadowej przerwie reprezentacyjnej.

MeczTypKursBuk
Raków – Wisła1 (DNB)1,41Fortuna

Prognozy: 8/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Raków Częstochowa vs Wisła Kraków


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button