PKO Ekstraklasa: Nowy trener Górnika już w Zabrzu!?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Jana Urbana na ławce trenerskiej Górnika Zabrze zastąpi Bartosch Gaul, mający polskie korzenie trener rezerw FSV Mainz. Podobno nowy szkoleniowiec jest już na miejscu i być może jeszcze dziś zostanie oficjalnie zaprezentowany.

PKO Ekstraklasa: Nowy trener Górnika już w Zabrzu!? (Fot.: PKO Ekstraklasa/materiały prasowe)

Bartosh Gaul zastąpi Jana Urbana w Górniku Zabrze

Jan Urban przestał być trenerem Górnika Zabrze dokładnie tydzień temu. Zwolniony w niejasnych okolicznościach szkoleniowiec był dobrze oceniany przez samych zawodników, jak i przez zdecydowaną większość kibiców 14-krotnych mistrzów Polski. Jednak nie zawsze dogadywał się z zarządem klubu i jego właścicielem, co doprowadziło do sensacyjnej dymisji.

Poszukiwania nowego szkoleniowca rozpoczęły się z marszu. Na medialnej giełdzie najczęściej przewijały się kandydatury Mirko Slomki (były trener Schalke 04 Gelsenkirchen i Hannoveru), Michala Gasparika (były piłkarz Górnika Zabrze i trener Spartaka Trnava) oraz Bartoscha Gaula.

O tym ostatnim wiemy najmniej, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie on zasiądzie na ławce trenerskiej „Trójkolorowych”. Według znanego w mediach społecznościowych insidera o nicku Janekx89, szkoleniowiec pojawił się już w Zabrzu, gdzie dopina szczegóły umowy.

Wcześniej o możliwym zatrudnieniu Bartoscha Gaula napisał dziennikarz „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński, który krótko nakreślił sylwetkę zdolnego 34-latka, którego zatrudnienie miało rozważać Schalke 04 Gelsenkirchen. Ma on uchodzić za jednego z bardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia w Niemczech, bo to właśnie tam kształcił się w swoich fachu, choć posiada polskie korzenie i mówi w naszym języku, co ułatwi mu robotę w PKO Ekstraklasie.

Porównania do słynnego Juergena Kloppa, z uwagi na związki FSV Mainz i posiadanie tego samego agenta, nasuwają się same. Oby nie były to jedyne linki łączące tych dwóch trenerów, bo Górnik Zabrze zasługuje na fachowca z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: meczyki.org

3 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: PKO Ekstraklasa: Nowy trener Górnika już w Zabrzu!?

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P