PKO Ekstraklasa: Nowy trener Górnika już w Zabrzu!?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Jana Urbana na ławce trenerskiej Górnika Zabrze zastąpi Bartosch Gaul, mający polskie korzenie trener rezerw FSV Mainz. Podobno nowy szkoleniowiec jest już na miejscu i być może jeszcze dziś zostanie oficjalnie zaprezentowany.

PKO Ekstraklasa: Nowy trener Górnika już w Zabrzu!? (Fot.: PKO Ekstraklasa/materiały prasowe)

Bartosh Gaul zastąpi Jana Urbana w Górniku Zabrze

Jan Urban przestał być trenerem Górnika Zabrze dokładnie tydzień temu. Zwolniony w niejasnych okolicznościach szkoleniowiec był dobrze oceniany przez samych zawodników, jak i przez zdecydowaną większość kibiców 14-krotnych mistrzów Polski. Jednak nie zawsze dogadywał się z zarządem klubu i jego właścicielem, co doprowadziło do sensacyjnej dymisji.

Poszukiwania nowego szkoleniowca rozpoczęły się z marszu. Na medialnej giełdzie najczęściej przewijały się kandydatury Mirko Slomki (były trener Schalke 04 Gelsenkirchen i Hannoveru), Michala Gasparika (były piłkarz Górnika Zabrze i trener Spartaka Trnava) oraz Bartoscha Gaula.

O tym ostatnim wiemy najmniej, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie on zasiądzie na ławce trenerskiej „Trójkolorowych”. Według znanego w mediach społecznościowych insidera o nicku Janekx89, szkoleniowiec pojawił się już w Zabrzu, gdzie dopina szczegóły umowy.

Wcześniej o możliwym zatrudnieniu Bartoscha Gaula napisał dziennikarz „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński, który krótko nakreślił sylwetkę zdolnego 34-latka, którego zatrudnienie miało rozważać Schalke 04 Gelsenkirchen. Ma on uchodzić za jednego z bardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia w Niemczech, bo to właśnie tam kształcił się w swoich fachu, choć posiada polskie korzenie i mówi w naszym języku, co ułatwi mu robotę w PKO Ekstraklasie.

Porównania do słynnego Juergena Kloppa, z uwagi na związki FSV Mainz i posiadanie tego samego agenta, nasuwają się same. Oby nie były to jedyne linki łączące tych dwóch trenerów, bo Górnik Zabrze zasługuje na fachowca z prawdziwego zdarzenia.

Źródło: meczyki.org

3 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x