PKO EKSTRAKLASA: Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Płock! (Typ i analiza)

Pierwszym z sobotnich spotkań 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie konfrontacja walczących o awans do tzw. grupy mistrzowskiej Jagiellonii Białystok i Wisły Płock. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:00.

PKO EKSTRAKLASA: Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Płock!

Jagiellonia Białystok vs Wisła Płock (15:00)

Na trzy tygodnie przed końcem rundy zasadniczej zmagań o piłkarskie mistrzostwo Polski lepszą sytuację w ligowej tabeli mają białostocczanie, którzy zajmują aktualnie ósmą pozycję w stawce i mają na swoim koncie o cztery oczka więcej od dwunastej Wisły Płock.

Wydaje się, że to właśnie podopieczni Iwajło Petewa są głównym faworytem do zajęcia miejsca w ósemce, ale żeby to stało się faktem muszą wygrywać mecze, zwłaszcza te u siebie z niżej notowanymi rywalami, czyli dokładnie takie jak ten sobotnie, kiedy podejmą „Nafciarzy”.

Szanse na to wydają się być spore, bo po falstarcie na początku 2020 roku, kiedy „Jaga” zaliczyła cztery mecze bez wygranej, bułgarski szkoleniowiec ogarnął zespół, który notuje teraz serię czterech meczów bez porażki, a trzy ostatnie z nich zakończyły się wygranymi.

„Duma Podlasia” nie porywa swoją grą, ale jest ona bardzo efektywna. Przede wszystkim solidność w obronie, a z przodu jest tyle jakości, że prędzej czy później coś po prostu musi wpaść. Tak to mniej więcej wygląda.

Przechodząc do Wisły, zespół jest w widocznym kryzysie. Po przejęciu go przez Radosława Sobolewskiego zanotował imponującą serię meczów bez porażki i był przez moment nawet liderem, ale obecnie mowa o zaledwie jednej wygranej w siedmiu ostatnich potyczkach.

Martwi również forma, będąca też po części pokłosiem problemów zdrowotnych, tuż po restarcie PKO Bank Polski Ekstraklasy. Porażka 1:4 z Koroną Kielce i to na własnym boisku musiała zapalić żółte światło. Przecież w takim pogromie nie ma przypadku.

Zbierając to wszystko do kupy, trudno nam sobie wyobrazić, że „Nafciarze” będą w stanie dzisiaj zabrać punkty faworyzowanej „Jadze”, czyli nawiązać do jesiennej potyczki, kiedy wygrali 3:1 u siebie.

MeczTypKursBuk
Jagiellonia – Wisła Płock11.76Fortuna

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button