PKO Ekstraklasa: Bartosz Kopacz ponownie zagra w Lubinie!

We wtorek późny wieczorem KGHM Zagłębie Lubin poinformowało, iż po półtora roku do Lubina wraca doświadczony defensor Bartosz Kopacz. 29-latek stoper związał się z „Miedziowymi” kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku i ma pomóc zespołowi w marszu ku górze tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy już podczas nadchodzącej wielkimi krokami rundy wiosennej sezonu 2021/2022.

PKO Ekstraklasa: Bartosz Kopacz ponownie zagra w Lubinie! (KGHM Zagłębie Lubin/materiały prasowe)

Doświadczony obrońca wraca do Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz od wielu lat ma opinię solidnego ligowca. Na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce zadebiutował dokładnie 28 marca 2013 roku, mając wówczas 20 lat. Podczas pobytu w Zabrzu, gdzie bronił barw miejscowego Górnika, „Kopek” dwukrotnie trafiał na wypożyczenie do innych zespołów. Mowa o bydgoskim Zawiszy oraz Termalice. Po serii udanych występów na zapleczu Ekstraklasy, latem 2017 roku na pozyskanie Kopacza zdecydowało się KGHM Zagłębie. Stoper mierzący 188 cm wzrostu szybko został jednym z kluczowych graczy Miedziowych i w trakcie swojego pierwszego pobytu w Lubinie w miedziano-biało-zielonych barwach rozegrał 98 meczów, które okrasił trzema golami i taką samą liczbą asyst.

Po zakończeniu sezonu 2019/20 Kopacz przeniósł się do Gdańska, gdzie zasilił szeregi tamtejszej Lechii. Przez półtora roku w koszulce nadmorskiego klubu rozegrał 48 pojedynków, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zanotował jedno ostatnie podanie. Teraz wraca do ekipy „Miedziowych”, gdzie bardzo liczą na jego umiejętności i doświadczenie.

Te z pewnością się przydarzą, bo postawa Zagłębia Lubin w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 jest jednym z największych rozczarowań pierwszej części sezonu 2021/2022 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wystarczy powiedzieć, że „Miedziowi” zajmują zaledwie czternastą pozycję i mają tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

„Niezmiernie cieszymy się z powrotu Bartka do Zagłębia. Jest to zawodnik, który zna oczekiwania kibiców i trenera Piotra Stokowca oraz niejednokrotnie udowadniał, że ma zadatki na bycie liderem formacji defensywnej. Mam nadzieję, że jego dobra gra i doświadczenie pomoże nam w zwyciężaniu.” – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Z powrotu do klubu z Zagłębia Miedziowego cieszy się również sam zawodnik, który aż pali się do treningowej pracy i gry. Okazja do swoistego debiutu w starej-nowej roli już w piątek 4 lutego, kiedy to do Lubina zawita Legia Warszawa.

Przypominamy, że wcześniej drużynę „Miedziowych” zasilili trener Piotr Stokowiec, który zastąpił Dariusza Żurawia oraz Jasmin Burić, Aleks Ławniczak i Martin Doleżal.

PKO Ekstraklasa: Lista zimowych transferów

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X