Piłkarz pobity w Poznaniu. Teraz walczy o życie

W okolicach Starego Rynku w Poznaniu doszło do brutalnego pobicia czarnoskórego mężczyzny. To piłkarz. Teraz walczy o życie w szpitalu.

Piłkarz pobity w Poznaniu. Teraz walczy o życie
Piłkarz pobity w Poznaniu. Teraz walczy o życie

W weekend pojawiła się notatka policyjna informująca o tym, że doszło do brutalnej napaści na czarnoskórego mężczyznę w okolicach Starego Miasta w Poznaniu. Bardzo szybko okazało się, że poszkodowanym jest zawodnik występujący w czwartoligowym zespole LKS Korona Piaski.

Jak informuje oficjalna strona klubowa na Facebooku, chodzi o Tor Juniora Kondok Simona. Incydent miał miejsce obok klubu Pacha przy ul. Paderewskiego. Czytamy też, że jego pobicie miało miejsce na tle rasistowskim, a sprawców było prawdopodobnie aż czterech.

Dnia 4.09.2021 w godzinach nocnych doszło do pobicia naszego zawodnika Korony Piaski Tor Juniora Kondok Simona, doszło do tego prawdopodobnie w okolicach starego rynku w Poznaniu, a dokładniej koło klubu Pacha na ul. Paderewskiego. Doznał on poważnych obrażeń, które zagrażają jego życiu. Jest to nasz przyjaciel i zwracamy się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu sprawców. Prawdopodobnie było ich 4. Jego pobicie było na tle rasistowskim. Jeśli ktokolwiek miałby jakiekolwiek informację, prosimy o pilny kontakt z policją bądź z nami. Bądźmy ludźmi i traktujmy się z szacunkiem” – brzmi oficjalny komunikat drużyny LKS Korona Piaski.

Junior Kondok Simon Tor trafił do Polski w roku 2019. Miał okazję występować między innymi w Avii Kamionki, a obecnie gra w klubie LKS Korona Piaski. Zawodnik pochodzi z Sudanu, chociaż większą część życia spędził w Ugandzie. Umiejętności piłkarskie szlifował też w Kenii.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Piłkarz pobity w Poznaniu. Teraz walczy o życie

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P