Piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021

Szczypiornistki polskiej reprezentacji poznały rywalki, z którymi zmierzą się podczas grudniowych mistrzostw świata w Hiszpanii. Na kogo trafiły Biało-Czerwone? Czy z takiego wyboru można być zadowolonym?

Piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021
Piłkarki ręczne poznały rywalki na MŚ 2021

Awans wywalczony dzięki „dzikiej karcie”

Polskie piłkarki ręczne w kwietniu tego roku odpadły z walki o miejsce w mistrzostwach świata, ulegając w barażach Austrii. Zespół reprezentujący nasz kraj zremisował na wyjeździe 29:29, natomiast u siebie przegrał trzema bramkami. Gra Polek została jednak doceniona przez federację IHF, która zdecydowała się przyznać Biało-Czerwonym tak zwaną dziką kartę.

Zgodnie z regulaminem turnieju, do MŚ może przystąpić jedna lub maksymalnie dwie drużyny z dziką kartą. Tym razem miał miejsce ten drugi scenariusz, dlatego że drużyna z Oceanii nie zgłosiła żadnego zespołu do walki w kwalifikacjach obszaru azjatyckiego.

Międzynarodowa federacja otworzyła furtkę do występu w mistrzostwach Polsce oraz Słowacji. Oba ta zespoły rozlosowywane były z czwartego koszyka, a więc – teoretycznie – czeka ich najtrudniejsza droga do drugiej fazy turnieju.

Wiadomo już na sto procent, że podczas mistrzostw, które odbędą się w Hiszpanii, Polska zmierzy się z Rosją, Serbią oraz Kamerunem. Ten ostatni to wicemistrz Afryki, natomiast Rosjanki to srebrne medalistki ostatnich igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Tokio.

Grupy MŚ kobiet w piłce ręcznej

  • Grupa A: Francja, Czarnogóra, Angola, Słowenia
  • Grupa B: Rosja, Serbia, Kamerun, Polska
  • Grupa C: Norwegia, Rumunia, 3. zespół kwalifikacji azjatyckich, 4. zespół kwalifikacji azjatyckich
  • Grupa D: Holandia, Szwecja, zwycięzca mistrzostw Ameryki Płn. i Karaibów, 5. zespół kwalifikacji azjatyckich
  • Grupa E: Niemcy, Węgry, Czechy, Słowacja
  • Grupa F: Dania, zwycięzca kwalifikacji w Azji, Tunezja, Demokratyczna Republika Konga
  • Grupa G: Chorwacja, 2. zespół kwalifikacji azjatyckich, zespół mistrza Ameryki Południowej i Centralnej, 3. zespół turnieju mistrzowskiego Ameryki Południowej i Centralnej
  • Grupa H: Hiszpania, Austria, 2. zespół turnieju mistrzowskiego Ameryki Południowej i Centralnej, 6. zespół kwalifikacji w Azji

Kiedy i gdzie są MŚ 2021 szczypiornistek?

Piłka ręczna kobiet będzie częściej pojawiać się w mediach bliżej końca tego roku. Dokładnie 2 grudnia startują mistrzostwa świata, które rozgrywane będą w czterech hiszpańskich miastach. Łącznie w turnieju przygotowano miejsce dla 32 reprezentacji. Z grupy wychodzą trzy najlepsze.

Warto dodać, że podczas poprzednich mistrzostw naszego globu zabrakło zespołu kobiecego z naszego kraju. Rozgrywki miały miejsce w 2019 roku w Japonii. Najlepsza była tam Holandia.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button