Pierwszy taki przypadek w historii – trener z Polski w NFL!

Polski futbol amerykański osiąga nowy, historyczny poziom. Jakub Samel, Dyrektor sportowy Panthers Wrocław, został zaproszony do udziału w przedsezonowym campie drużyny NFL, Cleveland Browns. To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy polski trener otrzymuje możliwość współpracy z jednym z zespołów najprestiżowszej ligi na świecie.

Pierwszy taki przypadek w historii - trener z Polski w NFL!
Pierwszy taki przypadek w historii – trener z Polski w NFL!

Pierwszy polski trener w NFL

Samel, będący także trenerem głównym reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim, planuje przebywać w Stanach Zjednoczonych przez dwa tygodnie. Jego zaangażowanie nie ogranicza się jedynie do campu przygotowawczego. Polak weźmie udział również w dwóch meczach przedsezonowych Cleveland Browns. Planuje wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie na korzyść polskiego futbolu, podnosząc poziom krajowych treningów.

Jakub Samel podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącej przygody: „Jestem bardzo wdzięczny trenerowi głównemu Kevinowi Stefanskiemu za zaproszenie mnie na przedsezonowy camp Cleveland Browns oraz organizacji i właścicielom Panthers Wrocław za umożliwienie mi tego wyjazdu. To niesamowita szansa, abym mógł nadal rozwijać swoje kompetencje, czerpiąc wiedzę od sztabu szkoleniowego na najwyższym światowym poziomie. W USA będę nie tylko obserwował pracę trenerów, ale również podejście zawodników i całej organizacji do wszelkich aspektów przygotowania drużyny. Chcę wykorzystać tę niepowtarzalną okazję w jak najlepszy sposób, aby następnie móc przekazać zdobytą wiedzę dalej„.

Zaproszenie do Stanów to nie pierwsza taka podróż Samela. Już wcześniej polski trener uczestniczył w obozach szkoleniowych w USA. W 2018 roku był częścią przygotowań do sezonu uczelnianego zespołu Troy University w Alabamie, a rok później kontynuował doskonalenie swoich umiejętności na West Virginia University.

Cleveland Browns, drużyna która zaprosiła polskiego trenera, swoje mecze rozgrywa na Cleveland Browns Stadium, które może pomieścić ponad 73 tysiące widzów. Drużyna dysponuje także nowoczesnym centrum treningowym w stanie Ohio. Przyjazd Samela to ważny moment dla polskiego futbolu amerykańskiego, dając nadzieję na dalszy rozwój dyscypliny w naszym kraju.

5 / 5. Ocen: 95

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x