PGE Narodowy w Warszawie ma swojego patrona!

Od niedzieli 10 października 2021 roku stadion PGE Narodowy w Warszawie będzie nosił imię Kazimierza Górskiego, legendarnego trenera i byłego selekcjonera reprezentacji Polski.

PGE Narodowy w Warszawie ma swojego patrona!

Kazimierz Górski patronem PGE Narodowego w Warszawie

W oficjalnej uroczystość ustanawiającej patronat udział wzięli między innymi premier rządu RP Mateusz Morawiecki oraz Cezary Kulesza, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy uświetnili wydarzenie krótkimi przemowami.

„Był człowiekiem ogromnych ambicji. W trudnych latach dawał Polakom nadzieję na odzyskanie naszej wielkości, bo był prawdziwym patriotą i człowiekiem urodzonym do zwycięstw. Bardzo się cieszę, że ten stadion będzie nosił imię Kazimierza Górskiego. PGE Narodowy to twierdza polskich kibiców – tutaj Polska od 7 lat nie przegrała żadnego meczu” – powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Włodzimierz Dola, Prezes Zarządu Operatora PGE Narodowego, przypomniał, że w 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego.

„Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny, PGE Polską Grupą Energetyczną, postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej. Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym.” – dodał Włodzimierz Dola.

Nadanie PGE Narodowemu imienia Kazimierza Górskiego, trenera, który poprowadził piłkarską reprezentację Polski do medali mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, było elementem Święta Piłki Nożnej. Tego dnia na murawie stadionu, na którym dzień wcześniej Biało-Czerwoni pod wodzą Paulo Sousy pokonali 5:0 San Marino w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2022, rozegrany został turniej piłki nożnej pomiędzy drużynami dziecięcych szkółek piłkarskich.

To jednak nie wszystko. Później na murawie wystąpiły wystąpiły reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu, rozgrywając mecz pokazowy. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych fanów piłki nożnej i polskiej drużyny narodowej.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X