Peszko zadebiutuje w MMA? Zaprasza… Roberta Lewandowskiego!

Sławomir Peszko, były reprezentant Polski w piłce nożnej, jest ambasadorem nowo utworzonej federacji freak fightowej – Clout MMA. Były piłkarz nie wyklucza przyszłości jako zawodnik mieszanych sztuk walki. W planach „Peszkina” znalazło się miejsce dla… Roberta Lewandowskiego!

Peszko zadebiutuje w MMA? Zaprasza... Roberta Lewandowskiego!
Peszko zadebiutuje w MMA? Zaprasza… Roberta Lewandowskiego! (fot. Instagram/Sławomir Peszko)

Peszko zostanie zawodnikiem MMA?

Peszko i Lewandowski, znani z wieloletniej przyjaźni, dzielili szatnię zarówno grając dla reprezentacji Polski, jak i Lecha Poznań. Ta relacja została opisana w autobiografii Peszki. Teraz, po ogłoszeniu przez Peszkę, że obecny sezon piłkarski będzie jego ostatnim, czeka go zupełnie nowy etap. I w tych planach, według Peszki, Lewandowski może odegrać kluczową rolę.

Kiedy kilka dni temu pojawiły się informacje o utworzeniu federacji Clout MMA, Peszko został ogłoszony jednym z ambasadorów. Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Instagramie były reprezentant Polski w piłce nożnej potwierdził, że chciałby spróbować zostać zawodnikiem MMA.

To jest moje marzenie. Nie mam doświadczenia w sportach walki, ale na boisku piłkarskim zawsze byłem fighterem. Nie byłem najbardziej utalentowanym, ale nadrabiałem charakterem i temperamentem. Tak samo będzie, kiedy stanę w oktagonie. Nie będzie wielkiej techniki, ale na pewno będzie wola walki i zwycięstwa – odpowiedział Peszko na pytanie o ewentualny debiut w Clout MMA.

300 PLN - wygraj razem z siatkarkami!
300 PLN – wygraj razem z siatkarkami!

W narożniku… Robert Lewandowski

Peszko dodał, że w przypadku walki chciałby zobaczyć wśród swoich kibiców… Roberta Lewandowskiego. – Chciałbym, żeby był tam Jan Błachowicz, z którym mam dobry kontakt, Marcin Wasilewski, mój wielki przyjaciel o mocnym charakterze, oraz na pewno Robert Lewandowski, który będzie trzymał kciuki za mnie – powiedział „Peszkin”. – Robert, oczywiście Cię zaproszę. Będziesz siedział w pierwszym rzędzie – dodał.

Całe nagranie, o którym mowa, można obejrzeć poniżej:

Nie wiadomo jeszcze, kto pojawi się na gali Clout MMA i kiedy się odbędzie. Wiadomo już, że propozycję walki od organizacji otrzymał Marcin Najman. Nieoficjalnie mówi się, że mógłby zmierzyć się z Jackiem Murańskim. Nowo powstała federacja miała w ostatnim czasie kontaktować się z innymi fighterami, którzy planowali wystąpić podczas High League 7. Przypominamy, iż ta ostatnia gala została odwołana z powodu zamrożenia środków finansowych federacji przez MSWiA.

4.9 / 5. Ocen: 87

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na Liverpool - West Ham!

X
0
Dodaj swój komentarz.x